Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Sierpnia, Piątek, Róza, Apolinary, Filip
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Przybędzie magistrów. Elbląska PWSZ poszerza ofertę o kolejne studia II stopnia

10.05.2019, 14:46:00
 Przybędzie magistrów. Elbląska PWSZ poszerza ofertę o kolejne studia II stopnia
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zamierza kształcić magistrów na kolejnych kierunkach. Od października uczelnia uruchamia studia drugiego stopnia w Instytucie Pedagogiczno-Językowym i Instytucie Ekonomicznym.

Elbląg jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem. W związku z tym uczelnia musi wybić swoją ofertę na najlepszą jak to tylko możliwe. (...) Jeszcze jakiś czas temu martwiliśmy, że jest trochę gorzej. W tej chwili wstąpiła w nas nadzieja, że dobre czasy wrócą

- przekonuje prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor elbląskiej PWSZ.

Na dowód uczelnia od przyszłego roku akademickiego zamierza uruchomić jednolite oraz uzupełniające studia magisterskie na czterech kierunkach. Trzy z nich: jednolite studia magisterskie na kierunkach pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika specjalna, oraz dwuletnie studia magisterskie na kierunku pedagogika medialna uzupełnią ofertę Instytutu Pedagogiczno-Językowego.

Rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego wprowadza kształcenie przyszłych nauczycieli wczesnej edukacji i przedszkolnych oraz pedagogów specjalnych na jednolitych studiach magisterskich. Teraz kwalifikacje w tych dwóch zawodach będą możliwe do uzyskania tylko w takim trybie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom i korzystając z tych nowych przepisów, złożyliśmy wniosek o utworzenie na dwóch kierunkach jednolitych studiów magisterskich. Od 1 października 2019 r. nie będziemy już rekrutować na 3-letnie studia licencjackie, tylko na pięcioletnie studia magisterskie na kierunek, który teraz będzie nosił nazwę pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Drugi kierunek to jest pedagogika specjalna

- mówi Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu.

Pedagogika medialna, czyli nowa specjalność na pedagogice w zakresie dwuletnich studiów magisterskich, to jak wyjaśnia dyrektor Instytutu, studia kierowane nie do nauczycieli, ale do tych osób, które chcą zdobyć tytuł magistra, uzupełnić swoje wykształcenie.

Przyszłych magistrów od października uczelnia będzie kształciła również w Instytucie Ekonomicznym, na kierunku menadżersko-prawnym.

Zaproponujemy przyszłym studentom dwa moduły: menadżer analiz biznesowych i menadżer usług publicznych. To będą studia 3-semestralne, z 12 tygodniową praktyką zawodową

- mówi dr Mariusz Darabasz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego elbląskiej PWSZ.

Warto dodać, że w ofercie PWSZ od trzech lat znajdują się już studia magisterskie w Instytucie Padogogiczno-Językowym. - 31 absolwentów studiów II stopnia opuściło już naszą uczelnię. Wszyscy teraz już pracują. To też jest jedne z walorów naszej uczelni, że bezrobocie wśród naszych absolwentów od dwóch lat utrzymuje się poniżej 2 proc. - dodaje rektor uczelni.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.