Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Lutego, Środa, Arnold, Konrad, Marceli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Matura z problemami? Alarmy bombowe również w elbląskich szkołach

06.05.2019, 18:51:00
Matura z problemami? Alarmy bombowe również w elbląskich szkołach

Alarmy bombowe ogłoszono dziś (6 maja) rano przynajmniej w kilkudziesięciu szkołach w całym kraju. Maile o tym, że w placówce może znajdować się ładunek wybuchowy, otrzymały również trzy elbląskie szkoły. Okazało się, że informacje były fałszywe. Najprawdopodobniej miały zakłócić rozpoczęcie egzaminu maturalnego.

Dziś, 6 maja, o godzinie 9 maturzyści przystąpili do pierwszego egzaminu, z języka polskiego. Jednak od wczesnych godzin rannych z wielu miast Polski, m.in. w regionie świętokrzyskim, śląskim, opolskim, mazowieckim i małopolskim, zaczęły napływać informacje o alarmach bombowych w szkołach. W niektórych placówkach zarządzono ewakuację. Wszystko jednak wskazuje na to, że alarmy były fałszywe, mimo to w wielu miejscowościach matura rozpoczęła się z problemami, informują ogólnopolskie media.

Maile o zagrożeniu ładunkiem wybuchowym trafiły również do elbląskich szkół: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Szkoły Anglojęzyczne Regent, informuje elbląska policja.

Rzeczywiście dziś, przed maturą, dotarła do nas informacja o ewentualnym zagrożeniu. O sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby, które sprawdziły budynek. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji. Egzamin rozpoczął się zgodnie z planem

- mówi Dorota Bajor, dyrektor ZSIŚiU w Elblągu.

- Wszystkie trzy szkoły zostały sprawdzone. Okazało się, że to były fałszywe alarmy. Nie mamy informacji, aby gdzieś ta sytuacja wpłynęła na opóźnienie egzaminu - dodaje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

O tym, że w dniu rozpoczęcia matur 2019 do szkół mogą trafić informacje o rzekomym zagrożeniu bombowym, wiedziano już wcześniej.

Pismo o tym, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w dniu matur będą alarmy bombowe, elbląskiego centrum zarządzania kryzysowego otrzymało z Komendy Głównej Policji już w miniony czwartek. Proszono o powiadomienie o tym dyrektorów szkół, wraz z informacją, że wiarygodność tych e-maili prawdopodobnie będzie niska. Dziś faktycznie trzy szkoły zgłosiły taki alarm. Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że również Centralne Biuro Śledcze zakwalifikowało te e-maile jako o niskiej wiarygodności

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Wywołanie fałszywego alarmu to poważne przestępstwo i jest surowo karane. Grozi za to nawet 8 lat więzienia i wysokie odszkodowanie.

AKTUALIZACJA

Informację dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącą przebiegu egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym znajdziemy tutaj.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.