Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Czerwca, Środa, Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Reanimacja Kolei Nadzalewowej? Sejmik województwa nie zajął się uchwałą w tej sprawie, ale...

29.03.2019, 15:40:00
Reanimacja Kolei Nadzalewowej? Sejmik województwa nie zajął się uchwałą w tej sprawie, ale...
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego nie pochyli się nad projektem uchwały w sprawie "reanimacji" Kolei Nadzalewowej. W ostatniej chwili został on zdjęty z porządku sesji. Nadal jest jednak nikła szansa na reaktywację zabytkowej trasy.

W środę (26 marca) podczas sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego radni mieli głosować nad projektem uchwały w sprawie Kolei Nadzalewowej przygotowanym przez radnego Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Kazimierczuk, radny sejmikowej opozycji chciał, aby zarząd podjął próbę przywrócenia funkcjonowania połączenia nad Zalewem Wiślanym, z Elbląga do Braniewa, w oparciu o rządowy program Kolej Plus. Pod inicjatywą uchwałodawczą podpisali się wszyscy radni z klubu PiS.

Wznowienie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej daje możliwości stworzenia ciekawych opcji transportowych nie tylko do Braniewa, Tolkmicka czy Fromborka, ale także, z wykorzystaniem promu pasażerskiego przez Zalew Wiślany do Krynicy Morskiej, do której dojazd drogowy jest utrudniony z powodu korków. Taka organizacja transportu służyłaby także ożywieniu miasteczek i miejscowości nad Zalewem Wiślanym

- przekonywał radny Kazimierczuk.

W ostatniej chwili, na wniosek marszałka, projekt uchwały zdjęto jednak z porządku obrad sejmiku. Szansa na uruchomienie Kolei Nadzalewowej nadal pozostaje. Zarząd województwa przekonuje, że droga do rządowych pieniędzy z Kolei Plus nie jest zamknięta. Co więcej, prowadzone są już rozmowy na temat wpisania do programu pięciu tras na Warmii i Mazurach. Oprócz Kolei Nadzalewowej są to linie: Bartoszyce – Lidzbark, Czerwonka – Orzysz, Gołdap – Olecko i Szymany – Chorzele.

Odbyliśmy spotkanie w PKP PLK, wysłaliśmy pismo do ministra infrastruktury, składające nasz akces do programu Kolej Plus. Złożyliśmy tam propozycję pięciu tras, trasa Kolei Nadzalewowej również jest w tym ujęta

– mówił Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa z Platformy Obywatelskiej.

Teraz zarząd czeka na odpowiedź w tej sprawie. Nie bez znaczenia będzie oczywiście koszt przedsięwzięcia i szacowany udział własny województwa w rewitalizacji wskazanych tras. Kolej Plus to Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej z wykorzystaniem rządowego dofinansowania, w wysokości nawet do 85 proc. całej inwestycji. Obecnie w programie Kolej Plus znalazło się dwadzieścia projektów. Co ciekawe żaden z nich nie dotyczy województwa warmińsko-mazurskiego.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.