Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Lipca, Środa, Aneta, Bogdan, Aleksy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Otwarcie drogi S7. Od środy do Gdańska dojedziemy ekspresowo!

30.10.2018, 08:00:00
Otwarcie drogi S7. Od środy do Gdańska dojedziemy ekspresowo!

Mieszkańcy naszego regionu od dawna czekali na ten moment. Po trzech latach kończy się budowa nowych 40 kilometrów dwujezdniowej drogi S7. Od środy (31 października) trasę do Gdańska będziemy pokonywali w ekspresowym tempie.

Oficjalne otwarcie drogi S7 Gdańsk-Elbląg zaplanowano na środę, 31 października. Spotykamy się na moście w Jazowej, w takim symbolicznym miejscu, połączeniu dwóch inwestycji i dwóch województw. Całość trasy dla ruchu wraz z nowym mostem na Wiśle otwarta zostanie późnym popołudniem. Kierowcy korzystają już z około 7,5-kilometrowego odcinka nowej drogi. Od środy udostępnione zostanie już całe 40 kilometrów. Teraz czeka ich zupełnie nowa jakość jazdy

- mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nadzorującej budowę.

Budowa nowej, dwujezdniowej drogi S7 rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Równocześnie powstawały dwa odcinki na trasie: Koszwały – Nowy Dwór Gdański (ok. 20,5 km) i Nowy Dwór Gdański – Elbląg (ok. 19,1 km). Wykonawcą pierwszego jest Metrostav, a drugiego Budimex. Inwestycja nie była prosta, bo nie dość, że ten odcinek ekspresówki powstała na podmokłych Żuławach, to jeszcze konieczna była budowa dwóch mostów nad Wisłą. Ostatecznie jednak wszystko wskazuje na to, że uda się ją zamknąć zgodnie z harmonogramem.

W środę do ruchu oddane zostaną jezdnie główne wraz z węzłami. Zakończenie wszystkich prac budowlanych łącznie z drogami bocznymi, serwisowymi czy dojazdami do pól przewidziano na kwiecień 2019 r. na odcinku Koszwały - Nowy Dwór Gdański i grudzień tego roku na odcinku Nowy Dwór Gd. - Elbląg. Do tego czasu, w niektórych momentach ekspresówki będzie jeszcze obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h

- dodaje Piotr Michalski.

Koszt budowy obu odcinków wynosi 3,7 mld zł. Droga ekspresowa S7 docelowo będzie liczyć aż 720 kilometrów i połączy Trójmiasto z Warszawą oraz w dalszej kolejności z aglomeracją krakowską. Stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w bazowym korytarzu TEN-T (Morze Bałtyckie - Morze Adriatyckie, Gdańsk - Warszawa - Katowice). Nowa trasa zwiększy nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. - Wpłynie na płynność ruchu dzięki wyeliminowaniu jednopoziomowych skrzyżowań drogi krajowej z innymi znaczącymi drogami, przez co zlikwidowane zostaną występujące punkty kolizji. Uczestnicy ruchu drogowego będą mogli czuć się bezpiecznie przez znaczne zmniejszenie ilości wypadków drogowych - zapewniała już jakiś czas temu GDDKiA.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.