Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

25 Marca, Poniedziałek, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kiedy pomkniemy nową ekspresówką do Gdańska? Znamy termin

21.10.2018, 07:17:00
Kiedy pomkniemy nową ekspresówką do Gdańska? Znamy termin
Fot. Piotr Michalski/GDDKiA

18 października kierowcom udostępniono na razie tylko 7,5-kilometrowy, nowo wybudowany odcinek drogi S7. Kiedy pojedziemy do Gdańska nową ekspresówką? GDDKiA, oddanie do użytku jezdni głównych wraz z węzłami, zaplanowała na 31 października.

Ruch z tymczasowej drogi objazdowej na dwujezdniowy odcinek S7 od Koszwał (koniec Południowej Obwodnicy Gdańska) do Kiezmarka (do Wisły) na odcinku nr 1 budowanym przez Metrostav został przełożony wczoraj (18 października).

To będzie duże ułatwienie dla użytkowników tej drogi.To jest przeszło 7,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, po dwa pasy ruchu i pas awaryjnego postoju. Do tej pory ruch na DK7 odbywał się wąską drogą objazdową, na której funkcjonowały trzy ronda. To jest najpoważniejsze usprawnienie w ruchu na budowanej S7 przed jej oddaniem do ruchu w całości

- informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Gdańsku.

Dotychczas kierowcy korzystają z fragmentów drogi ekspresowej - przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego - na jednej jezdni między Dworkiem a Kanałem Linawy na odcinku nr 1 oraz między Nowym Dworem Gdańskim a Kmiecinem na odcinku nr 2.

Przypomnijmy. Powstają dwa odcinki nowej S7 na trasie: Koszwały – Nowy Dwór Gdański (ok. 20,5 km) i Nowy Dwór Gdański – Elbląg (ok. 19,1 km). Pierwsze prace związane z ich budową ruszyły już jesienią 2015 roku. Ich zakończenie planowano na jesień tego roku. Uda się je zrealizować w terminie?

Oddanie do ruchu jezdni głównych wraz z węzłami drogi ekspresowej S7 na obu odcinkach przewidujemy na 31.10.2018 r. Zakończenie wszystkich prac budowlanych (m.in. drogi boczne, serwisowe, dojazdy do pól itp.) przewidziano (zgodnie z podpisanymi aneksami) na odcinku Koszwały - Nowy Dwór Gdański do 27 kwietnia 2019 r. i na odcinku Nowy Dwór Gd. - Elbląg do 14 grudnia 2018 r

- dodaje Piotr Michalski.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.