Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Niedziela, Klara, Roman, Romuald

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

No to jazda! Długo oczekiwany wiadukt na Zatorze uroczyście otwarty

09.10.2018, 07:35:00
No to jazda! Długo oczekiwany wiadukt na Zatorze uroczyście otwarty
Fot. Ryszard Biel

Mieszkańcy Zatorza prosili o to od lat. Od dzisiaj (6 października) nie muszą już czekać na przejeździe kolejowym, aby wydostać się do centrum miasta. Wiadukt w ciągu ul. Lotniczej wraz z systemem dróg dojazdowych właśnie został otwarty.

Jedna z największych i najdroższych elbląskich inwestycji ostatnich lata została udostępniona mieszkańcom. Wiadukt na Zatorze, bo o nim mowa, w sobotę (6 października) przed południem, został oficjalnie otwarty. Przecięcia wstęgi dokonał Witold Wróblewski, prezydent miasta, w towarzystwie: Gustawa Marka Brzezina, marszałka warmińsko-mazurskiego, Marka Ignatowskiego, prezes zarządu MTM - wykonawcy inwestycji i Janusza Nowaka, wiceprezydenta Elbląga.

Miałem zaszczyt i przyjemność być współtwórcą Strategii rozwoju Elbląga, która została przyjęta przez radę miejską w 1996 roku. Już wtedy wpisano połączenie Zatorza z miastem wiaduktem. Minęło wiele kadencji. Dzisiaj to życzenie stało się faktem. Oddajemy do użytku obiekt, który bezproblemowo będzie łączył Zatorze z miastem. Jak jest to ważne widzą ci, którzy korzystają z przejazdu

- mówił Witold Wróblewski podczas uroczystego otwarcia wiaduktu.

Prezydent podziękował, tym, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania, w tej grupie znalazł się marszałek, wykonawcy, a także pracownicy Ratusza. Słowa podziękowania skierował również do mieszkańców Zatorza.

To była wielka inwestycja, ingerująca w tkankę miejską, pełna uciążliwości, za to przepraszam, ale już dzisiaj przechodzi to do historii

- dodał Witold Wróblewski.

Słowa uznania pod adresem Witolda Wróblewskiego skierował z kolei marszałek obecny na uroczystości.

Szczególne uznanie dla pana Witolda Wróblewskiego, bo nie obiecuje, a realizuje. Jest konsekwentny w działaniu. W tej kadencji powstał projekt inwestycji, która przez lata była oczekiwana i wskazywana przez mieszkańców. Zrealizował projekt, montaż finansowy. Zrealizowana została sama inwestycja. Dzisiaj można poruszać się z centrum na Zatorze. Na uwagę zasługuje fakt wykorzystania pieniędzy unijnych. Pan prezydent mówił, że jest to w ramach Zintegrowanej Inwestycji Terytorialnej. Analizowałem to. Sam Elbląg pozyskał ponad 150 mln zł w tej kadencji pieniędzy unijnych. Wiem, że pan prezydent ma w zanadrzu jeszcze inne projekty

- mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas uroczystego otwarcia inwestycji dyplomy podziękowaniami przekazano również firmom i osobom, które pracowały przy powstaniu inwestycji. W tym gronie znaleźli się m.in. autorzy projektu z firmy Znak, jak i wykonawcy z firmy MTM z Gdyni oraz marszałek Gustaw Marek Brzezin, wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, prezesi spółek miejskich: EPEC i EPWiK, szefostwo PKS oraz Zarządu Dróg.

Wiadukt został również poświęcony przez obecnych na uroczystości proboszczów parafii: Trójcy Świętej i św. Jerzego. Wierni wyznania rzymsko-katolickiego mogą więc korzystać z nowej inwestycji bez obaw.

Budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi kosztowała 35 mln zł (15 mln zł z dofinansowania - ponad 12,2 mln zł z RPO Warmii i Mazur na budowę dróg dojazdowych i ok. 2,7 mln zł z PKL) Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Polegała na budowie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, budowie dróg dojazdowych do wiaduktu i przebudowie kanalizacji deszczowej w ciągu alei Grunwaldzkiej (na odcinku od Lotniczej do rzeki Kumieli).
 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / ( zdjęć 0 )
Dodano: | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.