Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Czerwca, Środa, Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zmiany na elbląskim dworcu - kas będzie więcej i będą dłużej czynne. Senator Wcisła: Dziękuję Ministerstwu za reakcję

26.09.2018, 08:44:00
Zmiany na elbląskim dworcu - kas będzie więcej i będą dłużej czynne. Senator Wcisła: Dziękuję Ministerstwu za reakcję
W połowie lipca br. senator Jerzy Wcisła interweniował u Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie ograniczonej obsługi pasażerów na elbląskim dworcu PKP. W efekcie od 1 września przywrócona została praca kasy biletowej Przewozów Regionalnych w Elblągu.
 
- Jest jedno okienko i to czynne tylko od godz. od 7.00 do 16.45. Powodowało to gigantyczne kolejki, w których po bilet czekało się nawet po 40-60 minut, a poza tym po godzinach pracy kasy odjeżdżało z Elbląga 20 pociągów – mówił Jerzy Wcisła.
 
Po miesiącu senator otrzymał odpowiedź od Ministerstwa. - Uznali słuszność sprawy i zobowiązali „spółki Przewozy Regionalne sp z o.o., PKP Intercity S.A i PKP s.a. do podjęcia bezzwłocznej współpracy i skutecznych działań w celu jak najszybszej poprawy możliwości zakupu biletów w kasach na dworcu w Elblągu” - Jerzy Wcisła zacytował fragment pisma z Ministerstwa.
 
Na tym jednak nie temat się nie zakończył. We wrześniu senator otrzymał potwierdzenie, że jego interpelacja zostanie pomyślnie rozpatrzona.
 
Od 1 września przywrócona została praca kasy biletowej Przewozów Regionalnych w Elblągu. We wrześniu kasa będzie pracowała w godzinach 7.00-16.00, a od 1 października w godzinach 5.00-19.50. Wydłużono także czas pracy kasy PKP Intercity S.A., która teraz będzie pracowała w godzinach 6.15-21.00
 
– podkreślił Jerzy Wcisła.
 
Dostępność elbląskiego dworca miała również zostać dostosowana do rozkładu jazdy.
 
Dworzec będzie dostępny dla podróżnych od godz. 1.40 do 23.30, czyli 20 minut przed wyjazdem pierwszego pociągu i dwie godziny po odjeździe ostatniego. Cieszę się i dziękuję Ministerstwu za skuteczną reakcję na mój apel, przede wszystkim w imieniu mieszkańców Elbląga. Dziękuję samym mieszkańcom, którzy w tej sprawie zwrócili się do mnie o pomoc i elbląskim mediom, które także w tej sprawie ostro interweniowały
 
– zaznaczył senator Jerzy Wcisła.
 
 
 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.