Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

13 Grudnia, Czwartek, Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Duże korki w Kazimierzowie po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu! Materiały graficzne oraz film

26.10.2017, 12:58:00
Duże korki w Kazimierzowie po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu! Materiały graficzne oraz film
Fot. nadesłane

W związku z kolejnym etapem prac na budowie S7 Gdańsk - Elbląg wczoraj (24. października) została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z  wyjazdem z Elbląga w miejscowości Kazimierzowo. Otrzymaliśmy list od czytelnika, który suguruje, że dobre rozwiązanie, czyli prowizoryczrne rondo które funkcjonowało dotychczas zastąpiono znacznie bardziej kolizyjnym skrzyżowaniem z pierwszeństwem przejazdu, co powoduje większe korki.

Uwagę na tą sytuację zwrócił nam czytelnik, który codziennie jeździ kilka razy przez to skrzyżowanie.
 

Rondo sprawiało, że ruch z wszystkich kierunków był bardziej płynny. Teraz po zamknięciu jednego z wjazdów na rondo wybudowano ok. 100 metrów objazdu i ustawiono znak pierwszeństwa przejazdu dla jadących dotychczasową drogą nr 7.  To powoduje że kierowcy chcący skręcić w lewo z "7" do Elbląga blokują pojazdy jadące dalej w kierunku Pasłęka. Analogicznie auta z Elbląga chcące się włączyć (szczególnie skręcając  w lewo na "7" w kierunku Pasłęka ) skutecznie blokują wyjazd z Elbląga. To potęguję korki z obu kierunków. Sytuacji nie ułatwia niesymetryczne ułożenie skrzyżowanie (bardzo ostry skręt w lewo do Elbląga). Uważam że znacznie lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie tymczasowego ronda i likwidację pierwszeństwa przejazdu.


Trudno się nie zgodzić z naszym czytelnikiem obserwując sytuację drogową chociażby na Google Maps, przez cały wtorek (od rana do późnych godzin popołudniowych) korek na "7"  sięgał skrzyżowania do Adamowa. Pojawiły się także wcześniej rzadko spotykane zatory od strony Elbląga.

Obecną sytuację oraz sugestię naszego czytelnika pokazujemy na poniższych grafikach:

OBECNA SYTUACJA

 

SUGESTIA NASZEGO CZYTELNIKA

 Czy wprowadzana zmiana organizacji ruchu poprawiła czy utrudniła jazdę? Czekamy na Wasze opinie. Powyższą propozycję z prośbą o komentarz przesłaliśmy także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  0
  ~ Radekniz@o2.pl
  Czwartek, 26.10

  Sytuację rozwiązało by wprowadzenie zakazu skrętu w lewo od strony Gdańska przed rondem. Najlepiej odgrodzić pasy ruchu zaporą. Skręt w lewo z 7 do Elbląga musiałby się odbywać przez rondo tak jak było wcześniej.

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.