Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

13 Grudnia, Czwartek, Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zakaz handlu w niedziele. W Wigilię po 14 nie zatankujesz?

18.10.2017, 17:00:00
Zakaz handlu w niedziele. W Wigilię po 14 nie zatankujesz?

Sejmowa podkomisja pracująca nad ostatecznym kształtem ustawy dotyczącej zakazu handlu w niedziele wprowadza nowe poprawki i znów szokuje. Tym razem chodzi o zamykanie po 14 w Wigilię i Wielką Sobotę stacji paliw, a nawet aptek. Elblążanie nie mają wątpliwości, że ten pomysł uderzy w wiele osób. - To jakiś absurd. W Wigilię ludzie normalnie pracują. A dopiero później ruszają do rodziny, znajomych, aby wspólnie świętować. Teraz co nie pojadą, bo nie będą mogli zatankować - denerwuje się pan Krzysztof, mieszkaniec Elbląga.

Ustawa dotycząca zakazu handlu w niektóre niedziele jeszcze nie została przyjęta, a już podzieliła społeczeństwo. Nadal trwają prace sejmowej podkomisji ds. rynku pracy nad obywatelskim projektem ustawy, złożonym przez NSZZ Solidarność jesienią zeszłego roku, a kolejne wprowadzane poprawki coraz bardziej elektryzują Polaków. Tym razem z wieloma głosami sprzeciwu spotkał się pomysł ograniczenia handlu w Wigilię i Wielką Sobotę do 14. W szczególności, że ten przepis miałby objąć nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale i stacje benzynowe.

Rząd posuwa się za daleko. Pomysł, żeby w takie dni zamykać stacje benzynowe, apteki to szaleństwo

- przekonuje Adam Brzozowski, elblążanin.

Przypomnijmy. Obywatelski projekt ustawy zakładał wprowadzenie zakazu we wszystkie niedziele. Jednak członkowie komisji zmienili jego kształt i wprowadzili liczne poprawki. Sankcja za złamanie przepisów ustawy została zmieniona z dwóch lat pozbawienia wolności - propozycja związkowców, na grzywnę w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł. A całkowity zakaz zamieniono na ograniczenie handlu w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Wyłączone z tego zakazu mają być stacji paliw płynnych, w których przeważająca działalność polega na sprzedaży paliw, kwiaciarnie, placówki prowadzone przez właściciela, apteki i punkty apteczne, a także placówki handlowe, których przeważająca działalność polega na sprzedaży pamiątek, upominków i dewocjonaliów. Takiego wyłączenia nie ma w przypadku ograniczenia handlu w Wigilię i Wielką Sobotę. Co oznaczałoby, że w te dni po 14 ani nie zatankujemy auta, ani nie kupimy leków. Teraz okazuje się, że tak restrykcyjne przepisy to tylko przeoczenie posłów?

Pierwsze słyszę o czymś takim. Ustawa jest na wstępnym etapie procedowania, dopiero po pracach w podkomisji. Jeśli rzeczywiście taki zapis się tam znajduje, to zostanie naprawiony. Nie chcemy szalonej ustawy. Wręcz przeciwnie. Zależy nam na jak najlepiej opracowanych przepisach. Będziemy rozwiązywać wszystkie problemy

- deklaruje w rozmowie z money.pl Janusza Śniadka (PiS), przewodniczy podkomisji sejmowej.

Prace nad projektem ustawy jeszcze trwają. Rząd nadal jednak planuje, że wejdzie ona w życie 1 stycznia 2018 roku.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.