Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

13 Grudnia, Czwartek, Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Minister Gróbarczyk odwiedzi Elbląg i zdradzi lokalizację przekopu Mierzei

18.10.2017, 15:00:00
Minister Gróbarczyk odwiedzi Elbląg i zdradzi lokalizację przekopu Mierzei

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk odwiedzi jutro (19 października) Elbląg i Tolkmicko. Podczas tej wizyty zdradzi dokładną lokalizację kanał żeglugowego, który przetnie Mierzeję Wiślaną.

W czwartek, 19 października zaplanowano wyjazdowe posiedzenie komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w Tolkmicku, poświęcone budowie kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Udział w niej weźmie minister Gróbarczyk, a także włodarze gmina nadzalewowych, prezydent Elbląga, przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni, dyrektorzy portów, inwestorzy związani z Zalewem Wiślanym, armatorzy oraz naukowcy.

Z reguły posłowie obradują na ul. Wiejskiej w Warszawie. Tym razem przyjadą i do Elbląga i do Tolkmicka. Pan minister Gróbarczyk, który weźmie udział w tym posiedzeniu, wskaże ostateczną lokalizację przekopu. Podsumuje również dotychczasowe prace dotyczące budowy kanału - funkcjonuje już spec ustawa uchwalona przez sejm, a w tej chwili jest tworzona dokumentacja dotycząca tego przedsięwzięcia. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Wierzę, że na jesieni przyszłego roku pierwsze koparki rozpoczną pracę przy realizacji tej inwestycji

- mówi Jerzy Wilk (PiS), poseł RP.

Jutro minister Gróbarczyk i posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk przewodnicząca komisji wezmą również udział w sesji rady miejskiej Elbląga.

Wiedząc o tym, że takie posiedzenie komisji wyjazdowej odbędzie się 19 października, gdy przypada sesja rady miejskiej, zaprosiłem pana ministra Gróbarczyka oraz panią poseł Arciszewską-Mielewczyk na posiedzenie rady miejskiej. Oboje potwierdzili obecność. Cieszę się bardzo, bo to będzie chyba pierwsza w historii wizyta ministra podczas sesji. To ważne wydarzenie dla miasta. Elbląg będzie przecież głównym beneficjentem tej wielkiej inwestycji, kluczowej dla naszego rozwoju. Skorzystają na niej również te mniejsze miejscowości nadzalewowe

- mówi Marek Pruszak, przewodniczący rady miejskiej Elbląga.

Goście pojawią się na początku sesji, o godz. 10. Wyjazdowe posiedzenie komisji, zaplanowane na godz. 12, odbędzie się w domu kultury w Tolkmicku. Po jego zakończeniu część oficjeli wróci do Elbląga. Tutaj posłowie obejrzą między innymi port i starówkę. 

Działamy ponad podziałami. Oprócz formalnych członków komisji zaproszeni są wszyscy parlamentarzyści z okręgu elbląskiego. Przypominam, że za spec ustawą głosowało 401 posłów, tylko 9 było przeciw kilkanaście się wstrzymało. Wszystkie kluby, również opozycyjne, zagłosowały za budową kanału. To jest ważne, że udało się stworzyć taką atmosferę, takie warunki, że nawet ta twarda opozycja, powiedziała, że to rozumie, że ta inwestycja jest ważna nie tylko dla rozwoju Elbląga, ale innych gmin

- dodaje poseł Jerzy Wilk.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości - 20 m. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 880 mln zł.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.