Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

13 Grudnia, Czwartek, Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Teraz mamy rynek pracownika, nie pracodawcy". Prawie tysiąc ofert czekało na elblążan podczas XXII Targów Pracy

19.10.2017, 10:00:00
"Teraz mamy rynek pracownika, nie pracodawcy". Prawie tysiąc ofert czekało na elblążan podczas XXII Targów Pracy
Fot. Ryszard Biel

XXII edycja Elbląskich Targów Pracy odbyła się dziś (17 października) w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tym razem na elblążan czekało 972 ofert pracy. - To oferty krajowe i zagraniczne – mówiła Iwona Radej, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. Zobacz zdjęcia

Z edycji na edycje Targi Pracy cieszą się coraz większym zainteresowanie.

 

Wystarczy popatrzeć na ilość osób, która dziś przyszła. I są to nie tylko młodzi ludzie, ale i osoby, które na dzisiejszym rynku pracy jakoś sobie radzą, ale oczekują lepszej oferty od organizacji, które się zajmują pośrednictwem pracy

– podkreślił Jacek Boruszka, wiceprezydent Elblaga,

Tym razem oferty przygotował nie tylko Powiatowy Urząd Pracy z Elbląga, ale także z Malborka i Braniewa.  - W jednym miejscu, w jednym czasie spotkać się mogą pracodawcy i osoby poszukujące zatrudnienia – mówiła Iwona Radej. - Przychodzą tutaj nie tylko osoby bezrobotne, ale też takie, które chciałaby zmienić pracę lub chcą zmienić zawód.

Bogata oferta Targów przyciągnęła zarówno osoby młode, jak i te młode duchem. - Oferta jest szeroka. Mamy tu reprezentantów różnych branż. Poszukiwany jest i pracownik administracji i pielęgniarka. Pracowników poszukuje Komenda Miejska Policji, a także Straż Graniczna. Mamy szeroki wachlarz miejsc pracy – podkreśliła Iwona Radej.

Współorganizatorem tej edycji oprócz Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu i OHP, był także Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

Miałem okazję przejść się po wszystkich stanowiskach. Tych ofert jest prawie tysiąc. Są to oferty dla osób o rożnych kwalifikacjach, o różnym poziomie wykształcenia i o różnym doświadczeniu. W związku z tym są to oferty dla bardzo wielu osób. Każdy, kto chciałby tu znaleźć prace, może ją znaleźć 

- zaznaczył Wiesław Drożdżyński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie

Jak podkreślają oganizatorzy Targów, z upływem lat można zauważyć zmiany na rynku pracy. - Teraz mamy rynek pracownika, nie pracodawcy – dodał Wiesław Drożdżyński. - Kiedyś na Targach było 500, 600 ofert. Teraz jest ich prawie tysiąc. I są to twarde oferty, gdzie prace można rozpocząć prawie od zaraz.

Na efekty XXII Targów Pracy przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jednak patrząc na to, że po ostatniej edycji zatrudnienie znalazło aż 100 osób, można śmiało stwierdzić, że w Targach Pracy warto uczestniczyć! 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Elbląskie Targi Pracy ( zdjęć 48 )
Dodano: 2017-10-18 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.