Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

13 Grudnia, Czwartek, Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nowy ambulans, dodatkowy zespół... elbląscy ratownicy szybciej dotrą z pomocą

17.10.2017, 11:00:00
Nowy ambulans, dodatkowy zespół... elbląscy ratownicy szybciej dotrą z pomocą
Fot. Ryszard Biel

Dodatkowy zespół ratowników medycznych, w nowym ambulansie od dzisiaj będzie śpieszył na pomoc mieszkańcom Elbląga i powiatu. To dobra wiadomość dla pacjentów, dzięki temu skróci się czas oczekiwania na karetkę.

Nowy specjalistyczny zespół ratowniczy dołączy do załogi Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Dzisiaj (16 października), odbyło się jego oficjalne uruchomienie. Dodatkowy zespół to nie jedyna nowość. Dział wyposażony został również w nowy ambulans, jego zakup dofinansowano z budżetu miasta kwotą 250 tysięcy złotych.

To świetna wiadomość dla wszystkich naszych potencjalnych pacjentów. Dysponowanie dodatkową karetką wraz z dodatkowym zespołem ratowniczym powinno w praktyce skrócić czas oczekiwania pacjenta na przyjazd karetki pogotowia. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Elbląga poprzez łatwiejszy dostęp do usług ratownictwa medycznego

- mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu.

Obecnie Dział Ratownictwa Medycznego dysponuje ośmioma zespołami. Pięć stacjonuje w Elblągu, a trzy w innych miejscowościach powiatu: Pasłęku. Tolkmicku i Młynarach. Nowym ambulansem będzie jeździł zespół podstawowy.

Czy ten zakup wyczerpuje nasze potrzeby? W ten sposób nigdy nie możemy powiedzieć. Zawsze musimy mieć jakiś samochód na wymianę, w przypadku, gdyby któryś samochód potrzebował naprawy. Musimy również myśleć o tym, że nasze auta się starzeją. Każdy dodatkowy ambulans, jest przydatny. Jesteśmy jednym z większych o ile nie największym oddziałem szpitala. Zatrudniamy 55 ratowników, 20 lekarzy, 20 kierowców i 10 pielęgniarek

- mówi Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego w WSZ w Elblągu.

Ratownicy medyczni wykonują jeden z najcięższych zawodów, niosą pomoc pacjentom, ratując ich zdrowie, a często również życie. Bywa, że ścigają się z czasem, bo ważne jest przecież, aby nie tylko jak najszybciej dotrzeć do pacjenta, ale i przewieźć go do szpitala - dlatego tak ważne jest, aby dysponowali najlepszym sprzętem. Kilka dni temu, 13 października, obchodzili swoje święto - Dzień Ratownictwa Medycznego.

- Czego można życzyć ratownikom? Myślę, że zarówno w naszym, jak i w pacjentów interesie, najlepiej życzyć nam jak najmniejszej liczby wyjazdów - dodaje Missan.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Dzień Ratownika Medycznego ( zdjęć 24 )
Dodano: 2017-10-17 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.