Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Czerwca, Sobota, Paulina, Jan, Tomasz

Menu główne

Baza firm Baza firm
ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI Jolanta Kuśmierz
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg wykorzysta krótszą trasę do Trójmiasta? "Otwierają się nowe możliwości"

16.10.2017, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg wykorzysta krótszą trasę do Trójmiasta? "Otwierają się nowe możliwości"

- Przed Elblągiem otwierają się nowe możliwości po otworzeniu trasy S7. Musimy to wykorzystać – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Missan. Przewodniczący Klubu Radych Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że zmiany  wymaga strategia naszego miasta.

Oddanie do użytku trasy S7 z Elbląga do Gdańska planowane jest na października 2018 r. Dzięki niej  będziemy mogli dojechać do Trójmiasta w pół godziny. - Proponujemy nową rzecz - mini Trójmiasto Wschód. Straszyn, Pruszcz Gdański czy Tczew korzystają na tym, że są blisko aglomeracji Trójmiejskiej. My też możemy – zaznaczył Michała Missan.

W czym tkwi problem?

Należy ją przedefiniować w takim kierunku, aby wykorzystać bliskość Trójmiasta. Oczekujemy w tym kontekście inicjatywy od większości w naszej Radzie. Chcielibyśmy, aby ponad podziałami, bez zbędnych sporów z Prezydentem, zbudować tą strategię, bo ona będzie procentowała wszystkim przeszłym Preyzdentom, bez względu na to, kto nim będzie

– mówił Michał Missan.

Przewodniczący stwierdził, że radni PO oczekują zorganizowania debaty w tej  sprawie. - Nie znamy jeszcze projektu budżetu na 2018 r., ale wyrażamy nadzieję, że nasze sugestię będą brane pod uwagę. Prezydent poprosił nas o nasze propozycje do budżetu, ale uważamy, że to jest za mała formuła biorąc pod uwagę nowe możliwości, które się otwierają przed Miastem. Oczekujemy dużej debaty nad strategią Elbląga. W tej chwili strategia jest, ale w naszej ocenie jest ona nieaktualna – podkreślił.

Czego zatem brakuje?

Można w mieście stworzyć warunki lepsze do życia dla mieszkańców, a możliwość dojechania do pracy w 30 minut trzeba wykorzystać. Musimy się zastanowić - czy chcemy być miastem, które ludzie mijają czy chcemy być nowoczesnym centrum logistycznym przy węźle S7 i S22? Czy chcemy być sennym miasteczkiem warmińskim czy atrakcyjnym miastem do zamieszkania dla ludzi, którzy na co dzień pracują w Trójmieście?

– dodał Michał Missan.

A zmian w Elblągu przydałoby się wiele. - Trzeba stworzyć warunki do wychowywania dzieci, czyli atrakcyjne żłobki, przedszkola. Zadbać o ofertę kulturalną, sportową. To, przy niższych cenach mieszkań, może spowodować wartość dodaną. Bo nawet jeśli mój syn pójdzie na studia do Gdańska i tam dostanie pracę, to ona postanowi, że zamieszka w Elblągu. W strategii trzeba ująć to, że my chcemy się rozwijać w takim kierunku. W tej chwili nie ma zapisów w strategii, które pozwalałyby wykorzystywać S7. A muszą one tam być, by w budżecie znalazły się inwestycje, czy miękkie projekty – wyjaśnia Michał Missan.
 

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.