Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

13 Grudnia, Czwartek, Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg wykorzysta krótszą trasę do Trójmiasta? "Otwierają się nowe możliwości"

16.10.2017, 10:00:00
Elbląg wykorzysta krótszą trasę do Trójmiasta? "Otwierają się nowe możliwości"

- Przed Elblągiem otwierają się nowe możliwości po otworzeniu trasy S7. Musimy to wykorzystać – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Missan. Przewodniczący Klubu Radych Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że zmiany  wymaga strategia naszego miasta.

Oddanie do użytku trasy S7 z Elbląga do Gdańska planowane jest na października 2018 r. Dzięki niej  będziemy mogli dojechać do Trójmiasta w pół godziny. - Proponujemy nową rzecz - mini Trójmiasto Wschód. Straszyn, Pruszcz Gdański czy Tczew korzystają na tym, że są blisko aglomeracji Trójmiejskiej. My też możemy – zaznaczył Michała Missan.

W czym tkwi problem?

Należy ją przedefiniować w takim kierunku, aby wykorzystać bliskość Trójmiasta. Oczekujemy w tym kontekście inicjatywy od większości w naszej Radzie. Chcielibyśmy, aby ponad podziałami, bez zbędnych sporów z Prezydentem, zbudować tą strategię, bo ona będzie procentowała wszystkim przeszłym Preyzdentom, bez względu na to, kto nim będzie

– mówił Michał Missan.

Przewodniczący stwierdził, że radni PO oczekują zorganizowania debaty w tej  sprawie. - Nie znamy jeszcze projektu budżetu na 2018 r., ale wyrażamy nadzieję, że nasze sugestię będą brane pod uwagę. Prezydent poprosił nas o nasze propozycje do budżetu, ale uważamy, że to jest za mała formuła biorąc pod uwagę nowe możliwości, które się otwierają przed Miastem. Oczekujemy dużej debaty nad strategią Elbląga. W tej chwili strategia jest, ale w naszej ocenie jest ona nieaktualna – podkreślił.

Czego zatem brakuje?

Można w mieście stworzyć warunki lepsze do życia dla mieszkańców, a możliwość dojechania do pracy w 30 minut trzeba wykorzystać. Musimy się zastanowić - czy chcemy być miastem, które ludzie mijają czy chcemy być nowoczesnym centrum logistycznym przy węźle S7 i S22? Czy chcemy być sennym miasteczkiem warmińskim czy atrakcyjnym miastem do zamieszkania dla ludzi, którzy na co dzień pracują w Trójmieście?

– dodał Michał Missan.

A zmian w Elblągu przydałoby się wiele. - Trzeba stworzyć warunki do wychowywania dzieci, czyli atrakcyjne żłobki, przedszkola. Zadbać o ofertę kulturalną, sportową. To, przy niższych cenach mieszkań, może spowodować wartość dodaną. Bo nawet jeśli mój syn pójdzie na studia do Gdańska i tam dostanie pracę, to ona postanowi, że zamieszka w Elblągu. W strategii trzeba ująć to, że my chcemy się rozwijać w takim kierunku. W tej chwili nie ma zapisów w strategii, które pozwalałyby wykorzystywać S7. A muszą one tam być, by w budżecie znalazły się inwestycje, czy miękkie projekty – wyjaśnia Michał Missan.
 

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.