Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Maja, Niedziela, Joanna, Zuzanna, Milena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Potrącenia pieszych i kolizje na drogach powiatu nowodworskiego

09.11.2016, 18:00:00
Potrącenia pieszych i kolizje na drogach powiatu nowodworskiego

W miniony weekend i wczoraj na drogach powiatu nowodworskiego doszło do wypadku drogowego i dwóch kolizji. Dwa zdarzenia spowodowali piesi, którzy wtargnęli nagle  wprost pod nadjeżdżające pojazdy, kolejne spowodował kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni. Policjanci apelują o ostrożność na drogach i obowiązkowe używanie elementów odblaskowych przez osoby piesze.

W sobotę (4 listopada br.) o godz. 18.26 w miejscowości Solnica na drodze nr 7 policjanci z nowodworskiej drogówki pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 47-latek kierujący volkswagenem passatem uderzył przodem samochodu w pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Jak się później okazało pieszy to 51-letni mieszkaniec nowodworskiej gminy. Mężczyzna ubrany był na ciemno bez żadnych elementów odblaskowych, a badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Bezpośrednio po zdarzeniu 51-latek wstał z jezdni i w jednym bucie uciekł, jak się później okazało w stronę swojego miejsca zamieszkania. Gdy był w domu zamknął drzwi, zgasił światło i udawał, że nikogo wewnątrz nie ma. Miejsce ukrywania się sprawcy kolizji wskazał bezpośrednio kierujący passatem, który pojechał za tym mężczyzną. Natychmiastowe działania policjantów z drogówki pozwoliły  odnaleźć udającego zdziwienie ,,uciekiniera” w jego własnym domu w łóżku .Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co został ukarany  mandatem karnym  w wysokości 200 złotych. Na szczęcie mężczyzna nie odniósł  żadnych poważnych obrażeń ciała, uszkodził zaś uderzający w niego pojazd.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego nie posiadającego żadnych elementów odblaskowych doszło ( 5 listopada br.) o godz.17:00 w miejscowości Rybina na drodze nr 502. Policjanci z nowodworskiej drogówki, którzy pracowali na miejscu tego wypadku drogowego, ustalili,  że 57-latek kierujący  volkswagenem passatem uderzył przodem samochodu w pieszego, który idąc poboczem nagle wtargnął na jezdnię przed jadący pojazd. Jak się później okazało pieszy do 57 – letni mężczyzna, mieszkaniec sztutowskiej gminy, który nieprzytomny został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Lekarze stwierdzili u niego urazy wielonarządowe i złamania kończyn. Praca śledczych i technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia pozwoli wyjaśnić niebawem wszelkie okoliczności tego wypadku.

Do ostatniego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10:00 w Nowym Dworze Gdańskim na ul. Tczewskiej. Tym razem 56-letni kierujący fordem  nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego tracąc panowanie nad pojazdem wpadł  w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.19-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala. Na szczęście w tym zdarzeniu  nie odniósł większych obrażeń.

Zbliżający się okres jesienno-zimowy jest sporym wyzwaniem zarówno dla kierujących pojazdami, jak i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok, częste opady atmosferyczne, a przez to znacznie pogorszona widoczność powoduje, że o wypadek nietrudno.
Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach. Widoczność pieszych w okresie jesienno-zimowym staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo.
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dość często ulegają złudzeniu, że skoro widzą nadjeżdżający pojazd, to i kierujący ich widzi. To dość częsty błąd, którego konsekwencje mogą być tragiczne. Wielokrotnie osoby te na skutek zdarzenia doznają ciężkich obrażeń, a w niektórych przypadkach giną na miejscu. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych, jak i kierowców, brak prawidłowych zachowań wobec obu grup – to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych.

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.