Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Sprawcy rozboju w Drewnicy zatrzymani przez policję

11.01.2016, 14:48:36
Sprawcy rozboju w Drewnicy zatrzymani przez policję

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju, do którego doszło w miejscowości Drewnica. Zamaskowani sprawcy wtargnęli do sklepu, sterroryzowali dwie kobiety i ukradli pieniądze oraz alkohol o łącznej wartości prawie 1000 złotych. Intensywna praca policjantów doprowadziła do zatrzymania 25 i 28 – latka podejrzanych o przestępstwo. Na wniosek prokuratora z prokuratury malborskiej sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt. Dziś rano policjanci przekonwojowali ich do aresztu.

Policjanci nowodworscy pracowali przy sprawie rozboju, do którego doszło we wtorek piątego  stycznia br. Około godziny 19.00 dwóch zamaskowanych sprawców weszło do jednego ze sklepów w miejscowości Drewnica i posługując się przedmiotem przypominającym broń, a także kopiąc i uderzając sprzedawczynię, sterroryzowało przebywające tam dwie kobiety. Następnie sprawcy zabrali ze sklepu pieniądze oraz alkohol i uciekli.

Intensywna praca policjantów z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o związek z ta sprawą. W piątek rano policjanci zatrzymali 28 – latka z powiatu malborskiego. W jego miejscu zamieszkanie funkcjonariusze zabezpieczyli alkohol, najprawdopodobniej pochodzący z przestępstwa w Drewnicy oraz przedmiot przypominający broń palną, którym sprawcy mogli  posłużyć się w trakcie napadu.
Jeszcze w piątek w ręce funkcjonariuszy trafił też 25 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do malborskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i uszkodzenia ciała jednej z kobiet. Śledczy ustalili też, że mężczyźni mogą mieć związek z podobnym wydarzeniem, do  którego doszło dzień wcześniej w Cedrach Małych.

Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Malborku sąd zastosował wobec sprawców trzymiesięczny areszt. Dziś rano funkcjonariusze przekonwojowali tam obu mężczyzn.

Obaj byli już karani i odbywali kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Za ten czyn popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na okres nawet do 18 lat.
 

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.