Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Września, Sobota, Konstancja, January

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kolejni pijani kierowcy na nowodworskich drogach. Cztery osoby z zarzutami

11.05.2015, 13:06:14
Kolejni pijani kierowcy na nowodworskich drogach. Cztery osoby z zarzutami
fot. arch. redakcji

W miniony weekend policjanci udaremnili dalsze podróżowanie po drogach powiatu nowodworskiego czwórce nietrzeźwych kierujących. U mężczyzn w wieku od 20 do 53 lat, badanie stanu trzeźwości wykazało od 1,4 do prawie 3 promili alkoholu w organizmach. Już wkrótce śledczy skierują sprawy nietrzeźwych kierujących do sądu. Za to przestępstwo oprócz utraty praw jazdy grozi kara pozbawienia wolności na okres 2 lat.

W minioną sobotę po godzinie 18.00 policjanci interweniowali w gminie Stegna, gdzie w bramę jednej z posesji wjechał kierujący oplem omega mężczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca zdarzenia odjechał zaraz po tym z jego miejsca, ale czujny świadek wyruszył za nim, informując jednocześnie o wszystkim policjantów. Do zatrzymania kierującego oplem doszło w sąsiednim Junoszynie. Siedzący za kierownicą 53 – latek był tak pijany, że miał trudności z samodzielnym wyjściem z auta. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie prawie trzy promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna złamał obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 5 lat.

Kilkanaście minut później w miejscowości Kępki patrol ruchu drogowego przystąpił do zatrzymywania jadącego „zygzakiem” motorowerzysty. Pomimo wyraźnych sygnałów policjantów – kierujący pojazdem mężczyzna nie reagował na nie i kontynuował swą podróż. Na jednym z zakrętów przewrócił się uderzając w barierki ochronne. Gdy policjanci upewnili się, że kierującemu nic się nie stało – sprawdzili stan jego trzeźwości.  31 – latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, dodatkowo nie chciał podać funkcjonariuszom swoich danych i nie posiadał przy sobie wymaganych w czasie jazdy dokumentów. Oprócz kierowania pojazdem  w stanie nietrzeźwości , mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnione w czasie jazdy wykroczenia drogowe.

Jeszcze tego samego dnia przed godziną 21.00 w miejscowości Gniazdowo w ręce funkcjonariuszy z ruchu drogowego wpadł kolejny nietrzeźwy kierujący motorowerem. To 31 – latek, w którego organizmie badanie alkotestem wykazało ponad2,5 promila alkoholu.
W nocy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Krótkiej w Nowym Dworze Gdańskim patrolujący ulice miasta policjanci kontrolowali kierującego oplem vectrą  20 – latka z powiatu malborskiego. Od siedzącego za kierownica auta mężczyzny funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna trafił za kraty policyjnej celi i jeszcze dziś usłyszy wstępne zarzuty kierowania autem w nietrzeźwym stanie.

Policyjni śledczy już niebawem skierują sprawy wszystkich nietrzeźwych kierowców do sądu. Za kierowanie pojazdem  w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat, zaś za to przestępstwo popełnione w czasie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.