Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kolejni pijani kierowcy bez prawa jazdy złapani przez policję

15.04.2015, 09:33:42
Kolejni pijani kierowcy bez prawa jazdy złapani przez policję
fot. nadesłane

Policjanci interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, którzy w tym stanie podróżowali po powiecie nowodworskim. Jeden z nich wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji, a drugi kierował samochodem ciężarowym. Dodatkowo, okazało się, że żaden z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.

W miniony weekend policjanci nowodworscy podejmowali interwencje wobec dwójki nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę po godz. 18. Dyżurny jednostki otrzymał informację, że w ogrodzenie posesji przy ul. Bałtyckiej uderzył Fiat Uno, a kierujący nim mężczyzna pospiesznie wysiadł z auta i odszedł w kierunku ul. Krasińskiego. Tam zatrzymał go policyjny patrol. Okazało się, że to 32  - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu, a dodatkowo w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali mężczyznę i już nazajutrz usłyszał zarzuty kierowania  w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Prócz tego za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie autem pomimo braku uprawnień  funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatami na łączną kwotę 1000 złotych. Za udostępnienie pojazdu osobie bez prawa jazdy, właścicielka samochodu, która pojawiła się na miejscu zdarzenia została ukarana trzystuzłotowym  mandatem karnym.

Drugi z nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez nowodworskich policjantów w miniony weekend to 28 – letni  mieszkaniec powiatu malborskiego. W niedzielę około godz. 17.00  w Mikoszewie na ul. Gdańskiej  policjanci z ruchu drogowego zauważyli, że kierowca jadącego  przed radiowozem samochodu ciężarowego miał problem z utrzymaniem płynności jazdy. Policjanci postanowili go skontrolować, zatrzymali auto i sprawdzili stan trzeźwości siedzącego za kierownicą 28 – latka. Badanie alkotestem wykazało, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 28 – latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenie drogowe.

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  0
  ~ SZTUTOWIAK
  Piątek, 17.04

  Hmm szczerze odnośnie drugiego przypadku to szkoda, że piszący artykuł lub rzecznik prasowy nie poinformował, że do zatrzymania doszło po zgłoszeniu faktu przez kierowcę który jechał za pijanym i zadzwonił do dyżurnego - wiem bo osobiście dzwoniłem z Drewnicy, że jadę za tym kierowcą i to było jedyne zgłoszenie. Niestety zawsze jest sporo nieścisłości w takich przypadkach. Cieszy natomiast fakt, że Policja go zatrzymała - niestety wypadałoby "Panie" dyżurny, który odbierał zgłoszenie oddzwonić i podziękować:) pozdrawiam Żuławiak. I jeszcze jedno gdybym nie opowiedział o tej sytuacji kilku znajomym to nikt by mi nie uwierzył czytając artykuł, że to po tym telefonie doszło do zatrzymania.

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.