Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Trzech pijanych rowerzystów zatrzymanych na drogach powiatu w ciągu godziny

06.05.2015, 19:58:26
Trzech pijanych rowerzystów zatrzymanych na drogach powiatu w ciągu godziny

Funkcjonariusze z ruchu drogowego w ciągu jednej godziny uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym rowerzystom. Wszyscy trzej to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku od 49 do 57 lat. Kierując jednośladami mieli w organizmach od 0,8 do ponad 2 promili alkoholu, a jeden z nich złamał sadowy zakaz jazdy rowerem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.

W niedzielę w ciągu niecałej godziny policjanci z ruchu drogowego nowodworskiej jednostki uniemożliwili dalszą jazdę trójce nietrzeźwych rowerzystów.

Około 15.30 w miejscowości Żuławki funkcjonariusze zauważyli rowerzystę, który miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 49 – latka. Wykazało ono 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a za wykroczenie ukarali go mandatem w kwocie 500 złotych.
Niecałą godzinę później patrol ruchu drogowego zaobserwował na krajowej „siódemce” dwóch rowerzystów jadących „zygzakiem” w stronę Nowego Dworu Gdańskiego. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Od obu mężczyzn wyczuli alkohol.  Badanie alkotestem wykazało w organizmach 55 i 57 – latka  po ponad dwa promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych mężczyzna w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że młodszy z nich siadając na rower złamał obowiązujący go sądowy zakaz. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.