Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląski Browar otworzył swoje podwoje dla zwiedzających. Zobacz zdjęcia

27.06.2016, 11:58:26
Elbląski Browar otworzył swoje podwoje dla zwiedzających. Zobacz zdjęcia
fot. Ryszard Biel

Co roku od 5 lat nieodłączną tradycją Dni Elbląga jest możliwość zwiedzania Browaru Grupy Żywiec w Elblągu. Tak też było i dziś. Z możliwości takiej skorzystało około tysiąca osób. Przez ponad 4 godziny każdy chętny mógł zajrzeć do niedostępnych na co dzień dla osób postronnych budynków i hal produkcyjnych, w których każdego roku wytwarzanych jest 2,5 mln hektolitrów piwa 12 różnych marek.

Browar w Elblągu ma bardzo bogate tradycje. Został założony w 1872 jako "Elbinger Aktien-Brauerei" (Towarzystwo Akcyjne Browar Elbląski). W 1880 został przejęty przez spółkę "Brauerei English Brunnen" (Browar Angielski Zdrój), która pod tą samą nazwą produkowała piwo w Elblągu aż do 1945 roku. W okresie poprzedzającym I wojnę światową zakład stał się na tyle znaczącym producentem w Niemczech, że od 1900 był oficjalnym dostawcą piwa na dwór cesarza Wilhelma II Hohenzollerna. W czasach najnowszych, od 1998 wchodzi w skład Grupy Żywiec S.A., należącej do znanego międzynarodowego koncernu Heineken.

W sobotę, 25 czerwca elbląski Browar już tradycyjnie zaprosił mieszkańców Elbląga i okolic do zwiedzenia swojego zakładu.

Raz w roku organizujemy jeden dzień, w którym możemy pochwalić się tym, co robimy i jak to robimy. Daje nam to też możliwość bezpośredniego kontaktu z konsumentami, którzy często zadają nam różne pytania. Cieszymy się, że możemy na nie odpowiadać i rozwiewać wszelkie wątpliwości, bo jesteśmy dumni z naszej pracy i browaru

– zaznacza Jacek Sawicki, szef produkcji w Browarze Grupy Żywiec w Elblągu, który był także jednym z przewodników oprowadzających po zakładzie.

Zwiedzanie browaru trwało około 40 minut. Połączeni w kilkunastoosobowe grupy zwiedzający, na czele ze swoim przewodnikiem, mieli szansę nie tylko poznać historię zakładu, ale także cykl tworzenia sporządzanego tam napoju. Zainteresowani przechodzili przez kolejne obiekty i mieli okazję obejrzeć różne etapy produkcji piwa. Warzelnia, ogromne unitanki czy sporych rozmiarów hala rozlewu piwa z liniami butelkową i puszkową oraz myjnią butelek, to tylko niektóre z wielu miejsc, jakie mogli zobaczyć zwiedzający.

W elbląskim Browarze pracuje około 200 osób, w tym na samej produkcji około 85 osób. Browar w Elblągu produkuje obecnie 2,5 mln hektolitrów piwa na rok. Dla porównania wszystkie pięć browarów wchodzących w skład Grupy Żywiec produkuje łącznie 11 mln hektolitrów piwa, co stanowi 10% produkcji w całym koncernie Heinekena. W Elblągu wytwarzanych jest 12 marek piwa m.in. EB, Tatra, Warka, Kaper oraz sztandarowy produkt elbląskiego browaru, jakim jest Specjal.

W tym roku obchodzimy 40-lecie marki Specjal. Piwo to sprzedawane jest w północnej Polsce i stanowi największy regionalny brand w Europie. Rocznie produkujemy go około 800 tys. hektolitrów

– mówi Jacek Sawicki, szef produkcji w Browarze Grupy Żywiec w Elblągu.

Łącznie w sobotę, między godziną 9:30 a 14:00 browar w Elblągu odwiedziło blisko tysiąc osób.

RK


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.