Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Święto jazzu za nami - zobacz zdjęcia z ostatniego dnia Festiwalu Jazzbląg

26.09.2016, 10:00:54
 Święto jazzu za nami - zobacz zdjęcia z ostatniego dnia Festiwalu Jazzbląg
Fot. Ryszard Biel

Fani jazzu na pewno się nie zawiedli. Przez trzy dni w naszym mieście trwało prawdziwe święto tego gatunku muzycznego.

Wczoraj, 24 września, zakończył się V Festiwal Jazzbląg. Tradycyjnie koncerty miały miejsce w murach Galerii EL, i tradycyjnie artyści przysporzyli Elblążanom wielu estetycznych i emocjonalnych wrażeń. Jako pierwszy podczas zaprezentował się Irek Wojtczak Folk Five Polish Quintet.

 

To nadzwyczajne połączenie, jakie stanowi tradycyjny jazz i polska muzyka ludowa. Z jazzu artyści zaczerpnęli rytmy, energię i możliwości instrumentów, co po wymieszaniu z ekspresją polskiego folku dało idealną i ciekawą całość

- podsumował występ Jerzy Małek, dyrektor artystyczny festiwalu Jazzbląg.

Następnie uczestnicy Festiwalu  mogli posłuchać Piotra Lemańczyka. - Do projektu "Retrospections" zaprosił Krystynę Stańko (śpiew) i Maćka Sikałę (saksofon), z którymi wykonuje utwory retrospekcyjne w nowy sposób - dodał  Jerzy Małek.

Na koniec do niezwykłego świata muzyki przenieśli Elblążan sam Jerzy Małek z Andy Ninvalle'm. - To są muzycy, którzy znają jazz, ale stosują go w niekonwencjonalny sposób.  Andy jest znanym na świecie performerem hip-hopowym - podkreślili organizatorzy.

O tym, jak wielkim sukcesem okazała się piąta edycja tego Festiwalu świadczy nie tylko wysoki poziom artystów na nim występujących, ale również opinie osób biorących w nim udział.

Niesamowici muzycy. Nie wiem, kiedy czas spędzony na tych koncertach uciekł.

- stwierdziła p. Beata.
 

- Byłam oczarowana szczególnie panem Piotrem. Pierwszy raz słyszałam takie wykonanie. Jestem zachwycona - dodała p. Agnieszka.

Kto nie miał okazji uczestniczyć we wczorajszych koncertach może  obejrzeć ich fotograficzny zapis, który choć w ten sposób przeniesie w klimat tego wieczoru.

 

 

KJ


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.