Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Czerwca, Niedziela, Danuta, Emilia, Jan

Menu główne

Baza firm Baza firm
KONSTRUKCJE STALOWE NIERDZEWNE
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Mamy wspaniałą muzykę i znakomitych artystów". Za nami ostatni koncert "Muzyka polska na Żuławach". Zdjęcia z Jantaru

24.07.2015, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Mamy wspaniałą muzykę i znakomitych artystów". Za nami ostatni koncert "Muzyka polska na Żuławach". Zdjęcia z Jantaru
fot. Majka Brejdak

II festiwal „Muzyka polska na Żuławach” dobiegł końca. Wybrzmiały ostatnie dźwięki kompozycji polskich twórców, muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej spakowali instrumenty i rozpoczęli zasłużone wakacje. Tylko publiczność, choć przepełniona wielobarwnymi emocjami, pozostała z niedosytem.

W każdym z sześciu miejsc, w których odbyły się koncerty z cyklu „Muzyka polska na Żuławach”, scenariusz był ten sam. Jarosław Praszczałek opowiadał malowniczo o artystach, kompozytorach i wykonywanych utworach, muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, pod batutą maestro Marka Mosia, wydobywali z instrumentów piękne melodie polskich mistrzów kompozycji, a soliści – sopranistka Iwona Sobotka i baryton – Szymon Komasa, śpiewali poruszająco znane i mniej znane pieśni.

Mieszkańcy Jantara i okolic, ale także wczasowicze przybyli z różnych zakątków kraju, a nawet  zagranicy, już na pół godziny przed koncertem wypełniali gościnne mury kościoła pw. N.M.P. Matki Kościoła w Jantarze. Wypełnili świątynię i w nabożnym skupieniu wysłuchali repertuaru przygotowanego na tę edycję festiwalu. Niechętnie rozstawali się z artystami bez pośpiechu opuszczając kościół. Jeżeli  emocje pozwalały im na komentarz, były one jednoznacznie pozytywne.

- Jestem zafascynowana, rewelacyjny koncert. Chopin w wydaniu orkiestrowym, to … coś fantastycznego. Mamy wspaniałą muzykę – stwierdziła p. Alicja, która na co dzień mieszka w Londynie.- Serenada Karłowicza, to był taki poziom! Orkiestra, muzycy, soliści – ja po prostu cieszę się, że miałam szczęście, że dostałam tą ulotkę i mogłam wziąć udział w koncercie.  Uważam, że mamy wspaniałą muzykę i znakomitych artystów, i uważam, że są wspaniali i trzeba bardziej ich reklamować. 

- Niesamowite. Jestem zauroczona dzisiejszym koncertem. Zachwycona tak, że brak mi słów – mówi p. Kasia.

- Super! Bardzo, bardzo miło się słuchało – przyznaje p. Agnieszka . – Nie spotyka się, żeby każdy miał czas pójść do filharmonii, a tu taka niespodzianka – dodaje p. Marek, wczasowiecze z Nowego Dworu Mazowieckiego.

- Fantastycznie! Jesteśmy zachwycone – dzieli się wrażeniami p. Barbara. - Cieszymy się, że w tak małym kościółku taka elegancka orkiestra, tacy wykonawcy, którzy kształcili się w takich operach świata. To, że przyjechali do Jantara, to niesamowite.

- Aż dostałam dreszczy – przyznaje p. Dorota będąca w ósmym miesiącu ciąży. – Dzidzia też reagowała. Zwłaszcza na „Kalinowych dworach”.

- Fantastycznie – mówi p. Tomek. – Jestem bardzo zadowolony. Korzystając z wakacji skorzystaliśmy ze wspaniałego prezentu jaki nam Jantar sprawił, a bardziej Orkiestra. Cieszymy się, że mogliśmy na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej przybyć.

- Mogę powiedzieć, że te głosy, pana Szymona i pani Iwonki, to były upojne.  Patrząc na nich myślałam, że ich połknę– wyznała p. Alina -. Cudowne głosy. Może nie przepadałam za operą, ale to było tak cudowne, że właściwie dzięki nim przekonałam się do niej. Oni byli cudowni. No i nasza orkiestra niezmiennie cudowna. Ten ostatni utwór był po prostu wspaniały.

- Znakomity pomysł, żeby kameralistom towarzyszyli śpiewacy. Piękne, przejmujące głosy Iwony Sobotki i Szymona Komasy dodały koncertowi smaczku. Jestem pod wrażeniem zarówno wykonań solistów, jak i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Kiedy ich słucham jestem dumna, że jestem z Elbląga – stwierdziła p. Pola.

Wszystko co dobre szybko się kończy pozostawiając pustkę, którą chce się szybko zapełnić. W przypadku festiwalu, podobne emocje będzie można przeżyć dopiero z rok. Na szczęście Elbląska Orkiestra Kameralna po krótkich wakacjach wróci na elbląską scenę muzyczną i przysporzy melomanom kolejnych wzruszeń.

Majka Brejdak
 

Oceń tekst:

Ocen: 1Galeria / Koncert w Jantarze na zakończenie II festiwali "Muzyka polska na Żuławach" ( zdjęć 81 )
Dodano: 2015-07-24 | fot. Majka Brejdak

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.