Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Mamy wspaniałą muzykę i znakomitych artystów". Za nami ostatni koncert "Muzyka polska na Żuławach". Zdjęcia z Jantaru

24.07.2015, 09:30:00
"Mamy wspaniałą muzykę i znakomitych artystów". Za nami ostatni koncert "Muzyka polska na Żuławach". Zdjęcia z Jantaru
fot. Majka Brejdak

II festiwal „Muzyka polska na Żuławach” dobiegł końca. Wybrzmiały ostatnie dźwięki kompozycji polskich twórców, muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej spakowali instrumenty i rozpoczęli zasłużone wakacje. Tylko publiczność, choć przepełniona wielobarwnymi emocjami, pozostała z niedosytem.

W każdym z sześciu miejsc, w których odbyły się koncerty z cyklu „Muzyka polska na Żuławach”, scenariusz był ten sam. Jarosław Praszczałek opowiadał malowniczo o artystach, kompozytorach i wykonywanych utworach, muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, pod batutą maestro Marka Mosia, wydobywali z instrumentów piękne melodie polskich mistrzów kompozycji, a soliści – sopranistka Iwona Sobotka i baryton – Szymon Komasa, śpiewali poruszająco znane i mniej znane pieśni.

Mieszkańcy Jantara i okolic, ale także wczasowicze przybyli z różnych zakątków kraju, a nawet  zagranicy, już na pół godziny przed koncertem wypełniali gościnne mury kościoła pw. N.M.P. Matki Kościoła w Jantarze. Wypełnili świątynię i w nabożnym skupieniu wysłuchali repertuaru przygotowanego na tę edycję festiwalu. Niechętnie rozstawali się z artystami bez pośpiechu opuszczając kościół. Jeżeli  emocje pozwalały im na komentarz, były one jednoznacznie pozytywne.

- Jestem zafascynowana, rewelacyjny koncert. Chopin w wydaniu orkiestrowym, to … coś fantastycznego. Mamy wspaniałą muzykę – stwierdziła p. Alicja, która na co dzień mieszka w Londynie.- Serenada Karłowicza, to był taki poziom! Orkiestra, muzycy, soliści – ja po prostu cieszę się, że miałam szczęście, że dostałam tą ulotkę i mogłam wziąć udział w koncercie.  Uważam, że mamy wspaniałą muzykę i znakomitych artystów, i uważam, że są wspaniali i trzeba bardziej ich reklamować. 

- Niesamowite. Jestem zauroczona dzisiejszym koncertem. Zachwycona tak, że brak mi słów – mówi p. Kasia.

- Super! Bardzo, bardzo miło się słuchało – przyznaje p. Agnieszka . – Nie spotyka się, żeby każdy miał czas pójść do filharmonii, a tu taka niespodzianka – dodaje p. Marek, wczasowiecze z Nowego Dworu Mazowieckiego.

- Fantastycznie! Jesteśmy zachwycone – dzieli się wrażeniami p. Barbara. - Cieszymy się, że w tak małym kościółku taka elegancka orkiestra, tacy wykonawcy, którzy kształcili się w takich operach świata. To, że przyjechali do Jantara, to niesamowite.

- Aż dostałam dreszczy – przyznaje p. Dorota będąca w ósmym miesiącu ciąży. – Dzidzia też reagowała. Zwłaszcza na „Kalinowych dworach”.

- Fantastycznie – mówi p. Tomek. – Jestem bardzo zadowolony. Korzystając z wakacji skorzystaliśmy ze wspaniałego prezentu jaki nam Jantar sprawił, a bardziej Orkiestra. Cieszymy się, że mogliśmy na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej przybyć.

- Mogę powiedzieć, że te głosy, pana Szymona i pani Iwonki, to były upojne.  Patrząc na nich myślałam, że ich połknę– wyznała p. Alina -. Cudowne głosy. Może nie przepadałam za operą, ale to było tak cudowne, że właściwie dzięki nim przekonałam się do niej. Oni byli cudowni. No i nasza orkiestra niezmiennie cudowna. Ten ostatni utwór był po prostu wspaniały.

- Znakomity pomysł, żeby kameralistom towarzyszyli śpiewacy. Piękne, przejmujące głosy Iwony Sobotki i Szymona Komasy dodały koncertowi smaczku. Jestem pod wrażeniem zarówno wykonań solistów, jak i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Kiedy ich słucham jestem dumna, że jestem z Elbląga – stwierdziła p. Pola.

Wszystko co dobre szybko się kończy pozostawiając pustkę, którą chce się szybko zapełnić. W przypadku festiwalu, podobne emocje będzie można przeżyć dopiero z rok. Na szczęście Elbląska Orkiestra Kameralna po krótkich wakacjach wróci na elbląską scenę muzyczną i przysporzy melomanom kolejnych wzruszeń.

Majka Brejdak
 

Oceń tekst:

Ocen: 1Galeria / Koncert w Jantarze na zakończenie II festiwali "Muzyka polska na Żuławach" ( zdjęć 81 )
Dodano: 2015-07-24 | fot. Majka Brejdak

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.