Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o 14 ha. Niebawem powstanie tam fabryka, a z nią 84 nowe miejsca pracy

16.09.2016, 11:58:25
Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o 14 ha. Niebawem powstanie tam fabryka, a z nią 84 nowe miejsca pracy
Fot. Ryszard Biel

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna do tej pory w Elblągu obejmowała prawie 63 ha. Większość tego obszaru znajduje się na Modrzewinie Południe oraz przy ul. Mazurskiej i Żuławskiej. Wczoraj radni powiększyli ten teren o dodatkowe 14 ha.

- Objęcie kolejnych terenów wymienionych w uchwale specjalną strefą ekonomiczną pozwoli na uelastycznienie możliwości inwestycyjnych Modrzewiny Południe, a przez to zagospodarowanie większych inwestycji oraz dostosowania terenu pod indywidualne potrzeby inwestora – wyjaśniał Przewodniczący RM, Marek Pruszak.

Co ma dać powiększenie obszaru podstrefy?

Umożliwi ulokowanie na tym terenie nowych zakładów, dla których warunkiem podjęcia działalności jest możliwość skorzystania z preferencji wynikających z ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych

– tłumaczył Marek Pruszak.

Pomysł na powiększenie obszaru powstał dzięki... inwestorom, którzy złożyli wnioski i listy intencyjne. Byli zainteresowani rozpoczęciem konkretnych inwestycji na obszarze strefy. - Na podstawie złożonego wniosku przez lokalnego producenta mebli Gmina Miasto Elbląg występuje o wyrażenie zgody na objęcie specjalną strefą ekonomiczną terenów o całkowitej powierzchni 5,3718 ha – mówił Marek Pruszak.

Przewodniczący RM zapewniał, że jest plan na ten obszar. - Na  gruntach, będących własnością inwestora, zadeklarowano budowę nowoczesnej i innowacyjnej hali produkcji mebli według najnowszych standardów budowlanych wraz z infrastrukturą techniczną, niezbędną przy tego typu produkcji, łącznie z ekologiczną spalarnią odpadów poprodukcyjnych – podkreślał Marek Pruszak. - Hala produkcyjna zostanie wyposażona w nowoczesny park maszynowy niezbędny do produkcji oraz zostaną stworzone co najmniej 84 miejsca pracy. Dodatkowo inwestor deklaruje współpracę z lokalnymi zakładami produkcyjno - usługowymi co przyczyni się do zwiększenia ich produkcji własnej a tym samym do złagodzenia problemu bezrobocia w regionie.

Uchwała nie rodzi skutków finansowych. Komisje pozytywnie zaopiniowały propozycję powiększenia podstrefy. Dwudziestu radnych zagłosowało za jej przyjęciem.
 

 

Kamila Jabłonowska


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.