Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Października, Poniedziałek, Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa drogi S7 z Elbląga do Trójmiasta ruszy w październiku. Umowy z wykonawcami podpisane

10.10.2015, 15:23:28
Budowa drogi S7 z Elbląga do Trójmiasta ruszy w październiku. Umowy z wykonawcami podpisane
Tak wyglądać będzie przeprawa przez Wisłę w Kiezmarku wzdłuż drogi S7

W ciągu tygodnia nastąpi przekazanie wykonawcom placów budowy na dwóch odcinkach ekspresowej "siódemki" między Elblągiem a Gdańskiem. Budowa drogi potrwa trzy lata i zakończy się w październiku 2018 r. Dziś w siedzibie oddziału GDDKiA w Gdańsku podpisano dwie umowy z jej wykonawcami - Metrostavem i Budimexem. Wartość obu kontraktów to 3,2 mld zł.

Umowy obejmują odcinek od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego, który zrealizuje Metrostav a.s. oraz od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa pod Elblągiem - budowany przez Budimex SA. To czterdzieści kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej budowanej w trudnym terenie Żuław.

Jak podkreśla inwestor - GDDKiA, będzie tam trzeba włożyć wiele pracy przy wzmocnieniach gruntu – m.in. wymianie podłoża, wbijaniu pali, nawet kilkanaście metrów w głąb ziemi. Wszystko to przełożyło się na bardzo wysokie koszty budowy, które wynoszą ponad 80 mln zł za kilometr drogi. Do tego dochodzi budowa kilkadziesięciu obiektów inżynierskich. Wśród nich będą dwa nowe, blisko kilometrowe, mosty przez Wisłę.

To największe kontrakty jakie realizowała dotychczas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na Pomorzu. To inwestycja o wielkim znaczeniu ekonomicznym i społecznym dla Pomorza. Droga ekspresowa umożliwi też dalszy rozwój gospodarczy województwa, samorządów. Skala tego przedsięwzięcia można porównać do jednoczesnej budowy Południowej Obwodnicy Gdańska, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i tunelu pod Martwą Wisłą

- powiedział Robert Marszałek, dyrektor gdańskiego Oddziału GDDKiA.

Pierwszym zadaniem jest budowa odcinka od końca Południowej Obwodnicy Gdańska w Koszwałach do obwodnicy Nowego Dworu Gdańskiego o długości 20,5 km, które będzie realizowała czeska firma Metrostav a.s. Wartość tego kontraktu wynosi przeszło 1,642 mld zł.

To nasz drugi projekt, który będziemy realizować w Polsce. Jest on dwukrotnie większy od poprzedniego, ale jesteśmy do tego przygotowani

- powiedział Radim Čáp z Metrostavu.

Drugim zadaniem jest budowa 19 km drogi między obwodnicami Nowego Dworu Gdańskiego i Elbląga. Jej wartość to 1.576 mld zł.

Na ten kontrakt przechodzi dobra ekipa - ludzie, którzy budowali Pomorską Kolej Metropolitalną. Daliśmy już zresztą dowód na to, że inwestycje kończymy w terminie, a nawet przed jego upływem

– poinformował Dariusz Blocher, prezes Budimexu.

Jak informuje GDDKiA, w ciągu tygodnia nastąpi przekazanie wykonawcom obu placów budowy, co umożliwi im rozpoczęcie prac budowlanych. Budowa obu odcinków potrwa trzy lata, a w październiku 2018 r. trasą pojadą pierwsze samochody.

RK


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.