Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

25 Kwietnia, Czwartek, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jedyne bezpłatne studia magisterskie w Elblągu!

19.06.2016, 14:22:31
Jedyne bezpłatne studia magisterskie w Elblągu!

PWSZ w Elblągu otrzymała pozytywną decyzję MNiSW na prowadzenie studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku PEDAGOGIKA. Studia II stopnia będą realizowane w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu.

Celem kształcenia studentów na kierunku: Pedagogika w specjalnościach: wczesna edukacja, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią jest nabycie rozległej wiedzy i umiejętności praktycznych przez przyszłych nauczycieli.

- Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Stosowany system boloński przewiduje elastyczność w wyborze niektórych przedmiotów i dopasowanie zestawu zajęć do własnego kierunku rozwoju kariery naukowej lub zawodowej. Absolwenci studiów II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magistra i są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, rozpoczęcia studiów podyplomowych lub studiów doktoranckichmówi mgr Teresa Kubryń, Dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu.

Absolwent studiów drugiego stopnia – magisterskich kierunku pedagogika o specjalności wczesna edukacja będzie posiadał pogłębioną i szczegółową wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki i psychologii dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie planowania, organizowania, realizowania i ewaluacji procesu dydaktyczno-wychowawczego na etapie wczesnej edukacji (przedszkole i klasy I – III szkoły podstawowej). Może znaleźć zatrudnienie jako nauczyciel przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej w klasach I – III szkoły podstawowej. Jednocześnie będzie mógł prowadzić zajęcia w ramach edukacji domowej, nauczania indywidualnego oraz realizacji projektów unijnych związanych z edukacją małego dziecka.

Absolwent o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju dziecka zdobędzie przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego oraz zagrożonego niepełnosprawnością. Wiąże się to z przygotowaniem do projektowania i realizowania indywidualnych programów zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z uwzględnieniem działań wspomagających rodzinę. Student będzie posiadał kompetencje do prowadzenia długofalowych działań rewalidacyjno-wychowawczych, stymulujących rozwój dziecka oraz do udzielania konsultacji i instruktażu rodzicom i innym specjalistom opiekującym się dzieckiem.

Absolwent specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią będzie posiadał kwalifikacje do realizacji zadań w placówkach oświatowych, opiekuńczych, wychowawczych, terapeutycznych, socjalnych oraz  kwalifikacje umożliwiające mu zatrudnienie w instytucjach społecznych i edukacyjnych specjalizujących się w opiece i edukacji dziecka oraz opiece osób dorosłych. Będzie przygotowany do pracy z rodziną w charakterze np. asystenta rodziny oraz do samodzielnego organizowania procesów opiekuńczych i wychowawczych w ramach własnej działalności gospodarczej.

Studia te będą miały charakter praktyczny, co oznacza, że większość zajęć będzie prowadzona w formie ćwiczeń i warsztatów przez osoby posiadające doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią. Oznacza to także, że studenci będą realizowali praktykę w wymiarze trzech miesięcy. Praktyka ta przyczyni się do rzetelnego przygotowania zarówno merytorycznego, jak i metodycznegopodkreśla dr Iwona Kijowska, Prorektor ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu i dodaje, że:

Proponowane studia magisterskie niewątpliwie przyczynią się do podniesienia poziomu zawodowego przyszłych nauczycieli, zwiększając ich kwalifikacje i kompetencje. Jest to bardzo istotne, ponieważ poziom wykształcenia i zakres kompetencji nauczycieli ma przecież olbrzymi wpływ na rozwój i kształtowanie osobowości młodego człowieka.

Ponadto w ofercie Instytutu Pedagogiczno-Językowego w roku akademickim 2016/2017 są bezpłatne studia licencjackie o kierunkach:

Pedagogika
 - pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pomocą rodzinie
 - wczesna edukacja z językiem angielskim
 - wczesna edukacja z terapią pedagogiczną

Pedagogika specjalna
 - logopedia z terapią pedagogiczną
 - oligofrenopedagogika z socjoterapią

Filologia
 - lingwistyka stosowana - jęz. angielski z jęz. niemieckim
 - filologia angielska - nauczycielska
 - filologia angielska - języki obce w biznesie

Filologia polska
dziennikarstwo i nowe media
-  filologia polska z językiem angielskim
-  filologia polska - nauczycielska

Instytut zaprasza również na studia podyplomowe, pełna oferta kształcenia dostępna jest na stronie www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja. Rekrutacja trwa – zapraszamy!

PWSZ w Elblągu
#studiujzawodowo


 

 


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.