Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ

Co nowego w sprawie budowy Kanału przez Mierzeję? „Realne prace rozpoczną się na jesieni tego roku”

25.07.2018, 18:00:00
Co nowego w sprawie budowy Kanału przez Mierzeję? „Realne prace rozpoczną się na jesieni tego roku”
Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej poseł PiS Jerzy Wilk zapowiedział, że w jego biurze będzie przyjmował osoby, które będą miały pytania bądź uwagi w temacie budowy Kanału przez Mierzeję Wiślaną. Konsultacje społeczne mają potrwać do połowy sierpnia.
 
- W 2016 r. Rząd podjął decyzję o budowie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Kanał ma mieć długość 1300 metrów, realizowany będzie w miejscowości Nowy Świat, niedaleko Sztutowa. Będzie miał głębokość 5 m. Statki będą mogły wpływać o długości 100 m i szerokości 20 m. Do portu w Elblągu będą mogły wpływać jednostki o zanurzeniu 4 m – opowiadał Jerzy Wilk. - Ciekawostką jest to, że ostatecznie dwa mosty nie będą podnoszone a obrotowe. Projektanci stwierdzili, że dzięki temu będzie łatwiej je wykorzystać. Podobnie w Nowakowie ma powstać most obrotowy.
 
Mieszkańcy Elbląga (a także innych miejscowości) mogą mieć wiele pytań dotyczących realizacji inwestycji.
 
Zdajemy sobie sprawę, że konsultacje społeczne są ważne, aby wszystkie wątpliwości rozwiać, szczególnie mieszkańców gmin, których to dotyczy i wykorzystać informacje, które oni chcą przekazać
 
– stwierdził poseł PiS.
 
Jerzy Wilk zaznaczył, że chciałby, aby realizacja budowy Kanału odbywała się ponad podziałami politycznymi. - W tej chwili dokumentacja została przekazana przez Urząd Morski w Gdyni do RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska – przyp.red.) w Olsztynie, który ma prowadzić własne konsultacje – mówił poseł. - RDOŚ wystąpił do Państwowej Straży Granicznej, Inspekcji Sanitarnej, Urzędu Morskiego w Gdyni, Regionalnej Inspekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, Generalnej Inspekcji Ochrony Środowiska o opinie w sprawie planowanego przedsięwzięcia i wskazania warunków jego realizacji. Do początku sierpnia te opinie powinny być.
 
Co z pozwoleniem na budowę? - Opinia środowiskowa jest bardzo ważnym dokumentem, który ma rozpocząć pozyskiwanie pozwolenia na budowę. Powinniśmy je uzyskać w trzecim kwartale 2018 r., a w czwartym kwartale powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę przez inwestora, którym jest Urząd Morski w Gdyni, który ma w tym czasie przygotować teren pod inwestycje – opowiadał Jerzy Wilk.
 
Co to oznacza w praktyce?
 
Mam informację, że na jesieni, po okresie lęgowym, gdy wszystkie ptaki zostaną odchowane, wchodzą geodeci na ten pas w Nowym Świecie i wytyczają działkę 1300 m długości, która zostanie odgrodzona. Wtedy wejdą leśnicy i zacznie się wycinka lasu, aby przygotować teren pod inwestycję. Realne prace rozpoczną się na jesieni tego roku
 
- zapewniał poseł PiS.
 
Na czym zatem mają polegać konsultacje społeczne? - Będziemy przyjmowali mieszkańców, zbierali opinie. Ta inwestycja to jest ogromny impuls dla naszego regionu – dodał Jerzy Wilk.
 
Konsultacje mają potrwać do połowy sierpnia.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.