Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ POŻARNA

Pożar i tragedia mieszkańców budynku w miejscowości Pólko pod Pasłękiem. Dach nad głową straciło 30 osób

31.03.2016, 20:01:25
Pożar i tragedia mieszkańców budynku w miejscowości Pólko pod Pasłękiem. Dach nad głową straciło 30 osób
Fot. Ryszrad Biel

Dziś (31 marca) przed godziną 15, w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Pólko pod Pasłękiem wybuchł pożar. Ogień pojawił się na klatce schodowej i szybko przedostał się na poddasze, które doszczętnie spłonęło. Część mieszkańców musiała ratować się wyskakując z okien mieszkań znajdujących się na pierwszym piętrze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Straty są jednak ogromne.

Około godz. 14.45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że pali się klatka schodowa w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Pólko. Do akcji gaśniczej wyjechały trzy zastępy straży pożarnej z Pasłęka, OSP z Zielonki Pasłęckiej oraz samochód gaśniczy i cysterna z Elbląga. Łącznie w akcji uczestniczyło ok. 30 strażaków. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, ogień wydostawał się z budynku na zewnątrz i zajął połowę dachu. Z budynku ewakuowanych zostało kilka osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożar został szybko opanowany. Obecnie trwa jego dogaszanie i sprawdzanie pogorzeliska

– informuje Mirosław Czyszejuk, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku.

W budynku całkowitemu spaleniu uległ dach oraz mieszkania znajdujące się na poddaszu. O tym, czy obiekt choć w części nadaje się do zamieszkania, wiadomo będzie po oględzinach dokonanych przez inspektora budowlanego. Jego lokatorzy w porę zdążyli wynieść z niego najcenniejsze rzeczy i sprzęty.

Na miejscu tragedii pojawił się m.in. Burmistrz Pasłęka, przedstawiciele pasłęckiego ratusza oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W budynku było 6 mieszkań, niektóre z nich świeżo po remoncie. Bez dachu nad głową zostało 30 osób. Pracownicy opieki społecznej ustalili, że najbliższą noc mieszkańcy tego budynku spędzą u swoich rodzin. Jutro z samego rana odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Pasłęku spotkanie z pogorzelcami. Zaoferowana zostanie im pomoc psychologiczna i materialna. Będziemy chcieli zaproponować im 5 mieszkań komunalnych. Będą mogli w nich mieszkać przez pewien czas, do chwili remontu obiektu

– mówi Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Okazuje się, że strawiony przez pożar budynek nie należy do gminy. Znajdują się w nim mieszkania prywatne. Oznacza to, że jeżeli obiekt nie był ubezpieczony, koszt jego remontu spadnie prawdopodobnie na lokatorów. Ten może być ogromny. Do wymiany nadaje się m.in. cały dach. Władze Pasłęka obiecują jednak pomoc.

Przygotowujemy odezwę do mieszkańców gminy, w której będziemy apelować o pomoc dla pogorzelców. Mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk zawsze odpowiadali na nią pozytywnie, stąd wierzę, że uda się udzielić poszkodowanym w pożarze osobom odpowiedniego wsparcia

– mówi Burmistrz Wiesław Śniecikowski.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Wyjaśni to policyjne śledztwo.


 

RK


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.