20 Maja, Niedziela, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

Baza firm Baza firm
OSTOJA Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Halinka Mlynkova uświetni galę Dni Papieskich w Elblągu. Kościół zatwierdził, miasto zapłaci

04.09.2017, 16:02:00 Rozmiar tekstu: A A A
Halinka Mlynkova uświetni galę Dni Papieskich w Elblągu. Kościół zatwierdził, miasto zapłaci
źródło: youtube

W ubiegłym roku Łukasz Zagrobleny, dwa lata temu Mietek Szcześniak. Czyj występ tym razem uświetni galę XVII Dni Papieskich w Elblągu? - Utarło się, że to strona kościelna, czyli ksiądz biskup ma ostateczny głos co do wyboru wykonawcy. Najpierw skierowaliśmy kilka propozycji do oceny przez księdza biskupa. W finale znalazły się dwa nazwiska: Kasia Cerekwicka i Halina Mlynkova. Ostatecznie to Mlynkova zaśpiewa podczas koncertu 20 października - mówi Jarosław Denisiuk, dyrektor Centrum Sztuki Galeria EL, które w tym roku współorganizuje Dni Papieskie w Elblągu.

W Elblągu tradycyjnie w październiku, odbywają się Dni Papieskie organizowane wspólnie przez prezydenta miasta i biskupa diecezji elbląskiej. Ich kulminacyjnym punktem jest gala podczas której wręczana jest Nagroda Biskupa Elbląskiego "TUUS".

Od kilku lat wydarzenie to uświetnia również występ gwiazdy. Do tej pory mogliśmy już zobaczyć występ między innymi: Stanisława Sojki, Mieczysława Szcześniaka, a w ubiegłym roku, Łukasza Zagrobelnego. Tym razem dla elblążan zaśpiewa Halina Mlynkova. Gala odbędzie się 20 października na Hali Sportowo-Widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej. Przygotowania do niej trwają już pełną parą.

Miasto na organizację gali przeznaczyło w tym roku 50 tysięcy złotych. Organizacyjnie, urzędników z Departamentu Promocji i Kultury UM w Elblągu, wspiera Galeria EL. Dlatego to też dyrektor tej instytucji z planami tegorocznego wydarzenia zapoznał radnych z komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki. 

Do 15 września powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą. Negocjacje z wykonawcami z reguły przebiegają dwutorowo. Z jednej strony oczywiście sami wykonawcy mają swoje własne warunki. Z drugiej strony utarło się, że to strona kościelna, czyli ksiądz biskup ma ostateczny głos co do wyboru wykonawcy. Skierowaliśmy najpierw kilka propozycji do oceny przez księdza biskupa. W finale znalazły się dwa nazwiska Kasia Cerekwicka i Halina Mlynkova. Ta dryga wykonawczyni wystąpi 20 października o godz. 18 na scenie Hali Widowisko-Sportowej. Szacujemy, że koszt wykonawcy, razem z podatkami, z ZAIKSem zamknie się w granicach 38 - 40 tys. zł. Resztę pieniędzy planujemy spożytkować na dotrudnienie pracowników, jak również dopożyczenie sprzętu

- mówi Jarosław Denisiuk.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.