Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Czerwca, Wtorek, Gerwazy, Protazy, Julianna

Menu główne

Baza firm Baza firm
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ELPAD
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Święto Chleba w Elblągu po raz dwunasty!

20.08.2017, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Święto Chleba w Elblągu po raz dwunasty!
Fot. Ryszard Biel

Tradycją stało się już, że wrzesień w Elblągu rozpoczyna Święto Chleba. - Od 1 do 3 września czeka nas moc atrakcji – zapewniał Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej.


- Nasze świętowanie będzie ukierunkowane na potrawy tradycyjne, wspólne gotowanie, targi, które będą w szczególności dotyczyć wypieków, produktów regionalnych, rękodzieła i sztuki ludowej – mówił Prezydent Elbląga.

W tym roku podczas Jarmarku zorganizowanego w ramach Święta Chleba prezentować ma się aż 250 wystawców. - Na Placu Katedralnym będzie ustawione scena, gdzie od piątku do niedzieli będziemy mogli zobaczyć występy zespołów artystycznych – opowiadał Witold Wróblewski.

 
Tradycyjnie chcemy zaznaczyć piątek, jako dzień, w którym na scenie pokazują się dzieci i młodzież z elbląskich szkół oraz przedszkoli. Taką możliwość stwarzamy młodym artystom co roku i cieszy się to dużym zainteresowaniem. Sprawiamy tym dzieciom ogromną radość, a one wkładają całe serca w swoje występy
 
– zaznaczyła Barbara Szyłak z Departamentu Promocji i Kultury.

W piątek, 1 września, gwiazdą wieczoru będzie zespół Megitza. - To zespół folkowy z Zakopanego, który gra muzykę góralską z charakterem bałkańskim – opowiada Barbara Szyłak. - Natomiast w sobotę na scenie zaprezentuje się zespół Tuhaj Bej. To zespół folkowy z Olsztyna.

Ostatniego dnia (3 września), od godz, 18.00 na scenie występować będą podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu zespoły „Szalone” oraz „Szalone Małolaty”.

- Wśród atrakcji są także: wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, obóz rycerski, a także Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich o Łopatę Piekarczyka. Sądzimy, że to wydarzenie wzbudzi duże zainteresowanie – dodała Barbara Szyłak.

Nie zabraknie Wyścigu Smoczych Łodzi, które PTTK organizuje na rzece Elbląg. A po raz trzeci  na Starym Rynku będzie wspólne gotowanie. - Odwiedzi nas znany ekspert dr Grzegorz Russak i dr Józef Sadkiewicz. Będzie wspólne gotowanie z poczęstunkiem dla mieszkańców. W tym roku będzie można posmakować zupy gulaszowej i dania ukraińskiego – zdradził Witold Wróblewski.

Nowością będzie niewątpliwie I Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski, który odbędzie się na Wyspie Spichrzów.

 
Turniej składać się będzie z trzech mniejszych turniejów, w których rywalizować będą ze sobą zawodnicy z Polski, ale także z zagranicy, w trzech różnych formułach. Pierwsza z nich będzie formuła miecza sportowego. Będzie to Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga. Rywalizować ze sobą będą juniorzy. Kolejną pozycją będzie Turniej o Pierścień Komtura Elbląskiego. Będą w nim brać udział rycerze późnośredniowieczni. Ostatnia formuła – wczesnośredniowieczna. Przyjadą do nas koledzy, którzy zajmują się rekonstrukcją Wikingów, Prusów, Słowian, Bałtów. Będzie można zobaczyć dużo różnych stylów walki. Każda formuła charakteryzuje się zupełnie innym stylem
 
– zapewniał Paweł Rodziewicz, prezes Stowarzyszenia Elbląska Szkoła Fechtunku Fortis.


Całkowity koszt tegorocznej edycji Święta Chleba wyniósł 260 tys. zł (60 tys. zł pochodzi od sponsorów).  

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.