Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Czerwca, Wtorek, Gerwazy, Protazy, Julianna

Menu główne

Baza firm Baza firm
Lombard - UNIKAT
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kolejny odcinek S7 do Warszawy oddany do użytku. Nasz materiał i zdjęcia z lotu ptaka otwartej drogi

13.08.2017, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny odcinek S7 do Warszawy oddany do użytku. Nasz materiał i zdjęcia z lotu ptaka otwartej drogi
fot. Rafał Kadłubowski

Jesienią tego roku zakończy się budowa drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Dziś (11 sierpnia) oddano do użytku kolejny, tym razem 12-kilometrowy odcinek ekspresówki między węzłami Ostróda Południe i Rychnowo. Tym samym czas podróży między Elblągiem a Warszawą skrócił się o kolejne kilkanaście minut. Do ukończenia pozostały jeszcze ostatnie dwa odcinki o długości ok. 20 km. Po ich otwarciu droga S7 od Elbląga do granicy województwa w Napierkach będzie w standardzie ekspresowym.

Otwarty w piątkowe popołudnie odcinek to część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: C1 Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i  C2 Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km). Inwestycja polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Nowo wybudowana droga w całości biegnie po nowym śladzie. Wykonawcą zadania o wartości 299,2 mln zł była firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o.

Wraz z zakończonym odcinkiem Ostróda Południe - Rychnowo o długości 8,8 km udostępniono kierowcom również węzły drogowe budowane na sąsiednich odcinkach S7 realizowanych przez innych wykonawców i planowanych  do zakończenia w późniejszym terminie, tj. jesienią 2017 roku, co łącznie daje około 12 km.  Pozwoliło to na lepsze skomunikowanie oddanego fragmentu trasy z istniejącym obecnie układem drogowym do czasu zakończenia sąsiednich odcinków.
 
Oddanie do ruchu odcinka Ostróda Południe - Rychnowo to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków. Łącznie z udostępnionym dziś odcinkiem drogi w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 122 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km) oraz Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km). W budowie znajdują się obecnie jeszcze dwa odcinki S7: Ostróda Północ - Ostróda Południe i Rychnowo - Olsztynek Zachód o łącznej długości 20,8 km. Zakończenie tych inwestycji planowane jest w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej.

Uroczystość otwarcia odcinka Ostróda Południe – Rychnowo odbyła się w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Grabin. Przecięcia wstęgi dokonali: wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wiceminister rozwoju Witold Słowik, wojewoda warmińsko-mazurski  Artur Chojecki, przedstawicielka Komisji Europejskiej Anna Modzelewska, dyrektor GDDKiA Krzysztof Kondraciuk, dyrektor GDDKiA oddział Olsztyn Mirosław Nicewicz oraz samorządowcy.

Dziś podczas uroczystego otwarcia odcinka S7, wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał także aneksy do Programów Inwestycji Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Stradomno oraz na drodze krajowej nr 51 na odcinku Smolajny – Kosyń. Zakres inwestycji  w Stradomnie obejmuje wykonanie chodnika przy drodze krajowej nr 16 po lewej stronie o długości 1120 m oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Na odcinku Smolajny – Kosyń planowane jest wzmocnienie i poszerzenie  jezdni do 7 m na odcinku ponad 3 km, likwidacja nienormatywnych łuków drogi, budowa chodnika i ciągu pieszo – rowerowego i zatok autobusowych oraz kładki dla pieszych nad rzeką Łyną.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii zdjęć z dzisiejszego otwarcia odcinka Ostróda Południe – Rychnowo oraz zdjęcia z lotu ptaka przedstawiające oddany do użytku odcinek oraz budowaną ekspresową obwodnicę Ostródy.

Rafał Kadłubowski

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Otwarcie nowego odcinka siódemki ( zdjęć 80 )
Dodano: 2017-08-16 | Fot. 1-55 Ryszard Biel, 56-80 Rafał Kadłubowski

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.