Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Kwietnia, Sobota, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydent Duda podpisał ustawę w sprawie przekopu. Kiedy rozpocznie się budowa?

06.04.2017, 10:00:00
 Prezydent Duda podpisał ustawę w sprawie przekopu. Kiedy rozpocznie się budowa?

W lutym posłowie zagłosowali za przyjęciem ustawy dot. budowy Kanału Żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańsk. Po przyjęciu jej przez Senat, dokument trafił do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

3 kwietnia Prezydent podpisał ustawę dot. Kanału, co oznacza, że wejdzie ona w życie w ciągu 14 dni od dnia jej publikacji w Dzienniku Ustaw.  - Celem ustawy jest usprawnienie przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – wyjaśnia Kancelaria Prezydenta RP. - Przedsięwzięcie to ma umożliwić swobodną i   całoroczną żeglugę statków morskich wszystkich bander do portu w Elblągu i pozostałych portów Zalewu Wiślanego. Budowa kanału żeglugowego realizowana będzie przede wszystkim ze względu na interes publiczny, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa państwa.

Ustawa zawiera m.in.  zasady przygotowania, realizacji i finansowania inwestycji - Organem powołanym do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej będzie Wojewoda Pomorski, zaś ze względu na to, że część przedsięwzięć związanych z budową planowanej drogi wodnej będzie zlokalizowana w województwie warmińsko-mazurskim, wydanie decyzji dotyczącej tego typu inwestycji będzie musiało zostać poprzedzone konsultacjami z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim – informuje Kancelaria Prezydenta RP.

Jak rozstrzygnięto kwestie dotyczące ekologii?

Ustawa zakłada, iż wszelkie kwestie związane z oddziaływaniem na środowisko, zostaną rozstrzygnięte w toku oceny oddziaływania na środowisko w ramach decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Organem właściwym w tym zakresie będzie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie, zaś Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku ma pełnić w tym przypadku rolę organu opiniodawczego. Taki podział kompetencji wiąże się z tym, że znacząca większość elementów architektoniczno-budowlanych składających się na projekt będzie znajdować się w granicach województwa pomorskiego, podczas gdy obszarowo inwestycja będzie położona w przeważającej mierze w województwie warmińsko-mazurskim

– podkreśla Kancelaria Prezydenta RP.

Inwestorem ma być dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni. - Ustawa wprowadza ułatwienia i szczególne rozwiązania prawne, które mają na celu skrócenie rzeczywistego czasu trwania postępowań administracyjnych, które muszą zostać przeprowadzone przed przystąpieniem do budowy nowej drogi wodnej – dodaje Kancelaria Prezydenta RP.

Planowane rozpoczęcie budowy ma nastąpić na przełomie 2018 i 2019 roku.

Założenie jest takie, żeby bez względu na to, jakie będą sympatie wyborców w 2019 r. to, żeby ta inwestycja ruszyła. Tak, jak z programem 500 plus. Jedni mówią, że to dobry pomysł, inni, że to rozdawnictwo, ale żadne ugrupowanie, że się wycofa z tego, bo już pewne rzeczy tak daleko zaszły, że nikt się nie odważy cofnąć się z tego projektu. Tak samo tutaj. Chcemy tak zaawansować ten projekt, żeby nikt już nie przerwał tej inwestycji

– mówił w połowie marca Jerzy Wilk.
 


 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.