Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Wjazd na teren przy katedrze zagrodzony. Koniec z parkowaniem w tym miejscu?

09.07.2024, 18:54:00
Elbląg: Wjazd na teren przy katedrze zagrodzony. Koniec z parkowaniem w tym miejscu?
Fot. AK

Przy katedrze św. Mikołaja nie zaparkujemy już w ciągu tygodnia. Brama, która pojawiła się w tym miejscu, ma być otwierana dla kierowców w niedziele i święta.

 

 

 

Teren przy katedrze św. Mikołaja przez długi czas był wykorzystywany przez kierowców jako bezpłatny parking. Najczęściej więc był on gęsto obstawiony autami. Problem ten częściowo został rozwiązany.

 

 

 

To, co działo się w tym miejscu, jest nie do zaakceptowania, nawet o godz. 21 czy 22 ten parking jest pełen samochodów. To jest parking parafialny, od nas zależy, jak będzie funkcjonował. Chcemy, żeby on nadal służył ludziom

 

 

- mówił w rozmowie z info.elblag.pl ksiądz Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja.

 

 

 

Parafia katedralna, do której należy to miejsce, postanowiła więc je zagrodzić. Najpierw pojawiły się tam betonowe słupki, teraz dołączyła do nich brama. Nie oznacza to jednak, że przy katedrze już nikt nie zaparkuje.

 

 

 

Plac katedralny jest otwarty w niedziele i święta od godz. 6.30 do 21.00 oraz na śluby, pogrzeby i inne nabożeństwa czy spotkania

 

 

- informuje parafia św. Mikołaja.

 

 

 

Warto dodać, że po wakacjach godziny otwarcia parkingu trochę się zmienią. - W lipcu i sierpniu czynny on będzie do godz. 21, a w pozostałe miesiące do godz. 19 - dodaje proboszcz.

 

 

 

Wydłużone godziny otwarcia parkingu, jak dodaje proboszcz będą obowiązywały w miesiące 

 

 

 

Przypomnijmy. Niedawno zakończono również prace na sąsiednim placu z fontanną. Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wyremontowało nawierzchni z kostki kamiennej i klinkieru na terenie pomiędzy katedrą a ulicami: Mostową, Wodną i Rybacką. Prace kosztowały blisko 240 tys. zł.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.