Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Kolejna firma zwalnia pracowników. "Dostosowanie zatrudnienia do poziomu produkcji"

04.07.2024, 20:24:00
Elbląg: Kolejna firma zwalnia pracowników. "Dostosowanie zatrudnienia do poziomu produkcji"

Proces zwolnień w odlewni GE właśnie ruszył. To jednak nie jedyna działająca w Elblągu firma, która decyduje się na redukcję etatów. W ostatnich miesiącach pracę straciło ponad dwudziestu pracowników firmy Stokota. - Zwolnienia w spółce spowodowane były koniecznością dostosowania zatrudnienia do obecnego i spodziewanego poziomu produkcji. Nie bez znaczenia był również fakt rosnącego poziomu automatyzacji procesów produkcyjnych - komentuje Leszek Tomaszewski, wiceprezes zarządu Stokota Poland.

 

 


Los ebląskiej odlewni stali jest przesądzony. Na początku roku informowaliśmy o planach zamknięcia zakładu, w kwietniu GE Power powiadomił Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu o planowanych zwolnieniach grupowych (maksymalnie pracę straci 166 osób), w lipcu ten proces ruszył.

 

 

 

Proces zwolnień w GE Power się rozpoczął i potrwa najpewniej do marca przyszłego roku. Jesteśmy w stałym kontakcie z pracodawcą. Będziemy współpracować w ramach pomocy zwolnionym pracownikom, m.in. informować ich z jakiej pomocy PUP czy ofert firm zewnętrznych mogą skorzystać po rejestracji w urzędzie pracy

- mówi Magdalena Wrona z PUP w Elblągu.

 

 

 

GE Power, jest jednym z dwóch pracodawców, którzy od początku tego roku poinformowali elbląski pośredniak o planowanych zwolnieniach. Drugim jest spółka ICC Sery z Pasłęka, która zaplanowała zwolnienie 70 pracowników. - Ten proces również jest w trakcie - dodaje przedstawcielka PUP w Elblągu.

 

 

 

Okazuje się, że zwolnienia, na mniejszą skalę, przeprowadziła również inna działająca w Elblągu firma. W ostatnim czasie zatrudnienie straciło ponad dwudziestu pracowników zakładu Stokota. - Na przestrzeni 3 miesięcy Spółka zwolniła 24 pracowników. Jakiekolwiek dalsze zwolnienia nie są planowane - informuje Leszek Tomaszewski wiceprezes zarządu/CEO Stokota Poland.

 

 

 

Sytuacja w branży motoryzacyjnej w segmencie pojazdów ciężarowych powoli się stabilizuje. Dane statystyczne oraz sygnały płynące z rynku jednoznacznie wskazują, że najcięższy okres branża ma już poza sobą. Rejestrujemy bardzo dynamicznie rosnący poziom zapytań ofertowych co przekłada się to na systematyczny wzrost zamówień Spółki. Zwolnienia w Spółce w okresie maj-lipiec spowodowane były koniecznością dostosowania zatrudnienia do obecnego i spodziewanego poziomu produkcji. Nie bez znaczenia był również fakt rosnącego poziomu automatyzacji procesów produkcyjnych

- dodaje Leszek Tomaszewski.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.