Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Inwestor chce budować przy ul. Winnej. Złożył wniosek "lex deweloper" - zobacz zdjęcia

25.06.2024, 18:00:00
Elbląg: Inwestor chce budować przy ul. Winnej. Złożył wniosek "lex deweloper" - zobacz zdjęcia

Elbląski deweloper planuje budowę mieszkań przy ul. Winnej. Inwestor chce skorzystać z możliwości, jakie daje ustawa "lex deweloper". Wniosek właśnie trafił do Ratusza. 

 

 


Inwestycja miałaby powstać na niezabudowanej obecnie działce przy ul. Winnej, między budynkiem wielorodzinnym a bankiem. 

 

 

 

Projektowany obiekt to budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową w parterze. W budynku znajdzie się 26 lokali mieszkalnych. Na parterze zaprojektowano 1 lokal usługowy. W kondygnacji piwnic zaprojektowano halę garażową na 25 miejsc postojowych łącznie i pomieszczenia techniczne. Budynek posiada 1 klatkę schodową oraz windę, z których dostępne są wszystkie kondygnacje

 

 

- informuje deweloper we wniosku skierowanym do miasta.

 

 


Projektowany budynek będzie spełniał funkcję zabudowy mieszkalnej z usługą w parterze, a zagospodarowanie terenu to ścieżki piesze łączące komunikacyjnie ul. Winną z ul. 12 Lutego, zjazd do garażu podziemnego, uzupełniona wysoka zieleń oraz dachy zielone nad garażem, wyjaśnia inwestor. 

 

 

 

W czerwcu elbląska grupa MS Group skierowała do miasta wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działkach przy ulicy Winnej. Deweloper chce skorzystać ze specustawy lex deweloper, która umożliwia stawianie domów na gruntach nieobjętych planami zagospodarowania przestrzennego, lub tak, jak w tym przypadku, wbrew planowi, który zakłada zabudowę usługową. Wniosek jest tylko pierwszym krokiem. Ostatecznie decyzję w takich przypadkach muszą podjąć radni, przyjmując odpowiednią uchwałę. 

 

 

 

Na razie miasto czeka na ewentualne uwagi do wniosku. Zainteresowani mają na to 21 dni od daty ukazania się informacji.

 

 


Przypomnijmy. Planowana budowa przy ul. Winnej to nie jedyny przypadek w Elblągu, kiedy inwestor chce skorzystać z ustawy "lex deweloper". Na skorzystanie z takiej możliwości radni wyrazili zgodę m.in. w przypadku przedsięwzięcia przy ul. Wieżowej - aktualnie powstaje tu budynek wielorodzinny, al. Tysiąclecia i ul. Bożego Ciała - te inwestycje jeszcze nie ruszyły.  

 

 

 

Fot. wizualizacje inwestora zamieszczone we wniosku

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.