Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Nowa kamienica powstanie w centrum miasta. Ruszają prace budowlane

13.06.2024, 20:00:00
Elbląg: Nowa kamienica powstanie w centrum miasta. Ruszają prace budowlane
Fot. wizualizacja inwestycji/Miernik Development

Kilka lat temu z działki na rogu ulic Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich zniknęły pawilony. W ich miejsce ma powstać trzykondygnacyjna kamienica. Teren właśnie ogrodzono i ruszyły przygotowania do inwestycji. 

 

 

 

Nieruchomość przy ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich lokalny deweloper kupił od miasta za 400 tys. zł. Zgodnie z umową zawartą z Ratuszem jej zabudowa powinna rozpocząć się w tym roku. Pod koniec maja inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Prace ruszają. 

 

 

 

Obecnie przygotowujemy teren pod inwestycję. Rozpoczęcie prace budowalnych to kwestia kilku dni. Jeśli pogoda nam dopisze, chcielibyśmy sfinalizować inwestycję w ciągu następnych 12 - 14 miesięcy

 

 

- mówi Tomasz Miernik z Miernik Development.

 

 

 

W trzykondygnacyjnej kamienicy ma się znaleźć 15 lokali mieszkalnych. - Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wymagany współczynnik miejsc postojowych wynosi 80 proc. w stosunku do ilości lokali mieszkalnych. Tym samym, w projekcie przewidziano łącznie 12 miejsc parkingowych, w tym 9 zlokalizowanych w hali garażowej. Obecnie prowadzone są rozmowy pomiędzy Deweloperem i Urzędem Miasta w Elblągu w sprawie odkupienia gruntu celem zwiększenia liczby miejsc postojowych do 15 - dodaje Tomasz Miernik. 

 

 

 

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania nieruchomość położona jest w jednostce planu MWu7, z podstawowym przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wraz z nieuciążliwymi usługami o charakterze lokalnym. Inwestor planuje w tym miejscu budowę kamienicy, która wpasuje się w okoliczną zabudowę.

 

 

 

Przypomnijmy. Przez lata na działce na rogu ulic: Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich znajdowały się pawilony, w których mieściły się sklepy oraz zakłady usługowe. Ich rozbiórkę miasto rozpoczęło w 2018 roku, jednak ostatni pawilon zniknął stamtąd dopiero w 2021 roku. Działkę przygotowano w ten sposób do sprzedaży, która nastąpiła rok później. Do przetargu stanęło siedem firm, ale ostatecznie kupił ją lokalny deweloper za 400 tys. zł. 

 

 

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.