Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Druskiennicka: Ruszyły przygotowania do dużej inwestycji. Ma tu powstać nawet kilkadziesiąt domków

11.06.2024, 09:17:00
Druskiennicka: Ruszyły przygotowania do dużej inwestycji. Ma tu powstać nawet kilkadziesiąt domków
Fot. DK

Właśnie ruszyły prace przygotowawcze do dużej inwestycji przy ul. Druskiennickiej. Deweloper planuje w tym miejscu budowę osiedla domków jednorodzinnych. Kiedy rozpocznie pierwszy etap przedsięwzięcia? 

 

 


Przypomnijmy. Działkę przy ul. Druskiennickiej, firma budowlana z Krakowa kupiła od miasta w 2022 roku za 4,2 mln zł (netto). Nieruchomość o powierzchni blisko 4,5 hektara przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Właściciel terenu chce wybudować tam osiedle domków. Docelowo ma ich tam powstać nawet 46. Cała inwestycja będzie realizowana etapami. Na jakim etapie jest obecnie. 

 

 

 

Dziś rozpoczęliśmy pierwsze prace przygotowawcze. Musimy doprowadzić tam wszystkie media, a także wykonać drogę dojazdową. Mamy już uzgodnienia z Zarządem Dróg w sprawie drogi, a także z dostawcami mediów. Ten początek jest najtrudniejszy. Jeśli z tym się uporamy będziemy mogli ruszyć z budową

 

 

- mówi Marek Strzałka, prezes zarządu Dagmas Invest.

 

 


Firma uzyskała już pozwolenie na budowę drogi dojazdowej oraz kilku pierwszych domów jednorodzinnych. Niedawno złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla kolejnego etapu przedsięwzięcia, tym razem chodzi o budowę 26 budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Druskiennickiej. Kiedy ruszą prace budowlane?

 

 

 

Budowa pierwszego etapu powinna ruszyć w lipcu. To będzie osiem domków podwójnych i jeden wolnostojący. Ten pierwszy etap powinnyśmy zakończyć w ciągu roku. Gdy tylko pozytywnie załatwimy formalności związane m.in. z uwarunkowaniami środowiskowymi, będziemy chcieli rozpocząć drugi etap, być może uda się to jeszcze w tym roku

 

- dodaje Marek Strzałka.

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / przy Druskiennickiej ( zdjęć 12 )
Dodano: 2024-06-11 | Fot. DK

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.