Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Września, Sobota, Renata, Filipina, Eustachy

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Światowid podsumował ubiegły rok. Co zaplanowano na 2024 r.?

09.02.2024, 14:15:00
 Światowid podsumował ubiegły rok. Co zaplanowano na 2024 r.?
Fot. AK

140 tys. osób odwiedziło w 2023 r. Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Instytucja w ubiegłym roku zorganizowała 208 wydarzeń, w tym jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochania”, w którym uczestniczyło 1017 osób.
 

 

Dzisiejsza (8.02.) konferencja prasowa była okazją do podsumowań, ale nie tylko. - Podsumowujemy rok 2023 i mówimy o planach na 2024, a to ważne zwłaszcza w tym kontekście, że naprawdę sporo się u nas dzieje - mówił Kamil Czyżak, kierownik działu promocji i kontaktu z mediami CSE Światowid.
 

 


Łącznie w Światowidzie zrealizowano w ubiegłym roku 208 wydarzeń: Festiwal Filmów Familijnych – 2185 uczestników, Baltic Cup – 1991 uczestników, Mistrzostwa Europy w tańcach standardowych Under 21 – 818 uczestników, Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – 1693 uczestników, Turniej Elbląskiej Ligi Tańca – 235 uczestników, Turniej tańca „Młode talenty” - 424 uczestników, OFSS „Czy to jest kochanie” - 1017 uczestników.

 


2023 r. był dla Światowida również rokiem inwestycji. - W zeszłym roku zrealizowaliśmy dwa duże projekty ze środków europejskich, udało się zakupić 34-35 m kw. ekranów ledowych, do tej pory, jak były potrzebne, trzeba je było wynająć – mówił Antoni Czyyżyk, dyrektor CSE Światowid.
 

 

Zakupiliśmy również z tych projektów sceniczne oświetlenie ledowe, dlatego, że kiedy zakończyliśmy inwestycję rozbudowy Światowida, gdzie została nam tylko duża sala kinowa do wyposażenia w oświetlenie ledowe, zauważyliśmy, że potrafiliśmy o ponad 50 proc. oszczędzić zużycie energii elektrycznej

 

 

– podkreślił Antoni Czyżyk.

 



Dużą częścią działalności Światowida (i pewnie tą najbardziej niedocenioną z zewnątrz) jest praca w regionalnej pracowni digitalizacji, gdzie udało się zdigitalizować 659 obiektów (86 obiektów ruchomych ze zbiorów muzealnych, 573 z kolekcji prywatnych).
 

 

 

Naszym głównym celem jako Światowida, a jesteśmy jednostką wojewódzką, nie miejską, choć czasem wypełniamy zadania jednostki miejskiej, jest ochrona dziedzictwa kulturalnego Warmii i Mazur, czyli dokumentowanie, archiwizowanie i pokazanie tego dziedzictwa. Chcemy istnieć na rynku eventowym i to robimy, tak by nas chcieli ludzie nas postrzegać, ale Światowid to również pełne pracownie plastyczne, ceramiczne, warsztaty

 

 

– zaznaczył Antoni Czyżyk.

 



Nie zapomniano o podkreśleniu ważności sportu w działaniach Światowida. Turnieje taneczne na stałe wpisały się w kalendarz imprez odbywających się w Elblągu. W Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup, Polish Open Championships wzięło udział 1991 uczestników, a w Mistrzostwach Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – 1693.

 

 


Jakie plany ma Światowid na ten rok? - W tym roku, w maju zapraszamy do udziału w konferencji filmoznawczej „Wróćmy do regionu”. Naszym celem jest zorganizowanie dwudniowego, interdyscyplinarnego eventu – opowiadała Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora „Światowida”. - Ma to być konferencja poświęcona twórczości filmowej realizowanej w regionach. Będą m.in. wykłady z filmowcami i filmoznawcami, a także oddzielna część poświęcona twórczości filmowej na Warmii i Mazurach. W planach są też warsztaty scenograficzne dla uczniów szkół średnich i warsztaty dla nauczycieli.
 

 

 

Jeśli chodzi o inne działania to nie zabraknie tych dotychczas realizowanych przez centrum, jak Baltic Cup, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie” itd.

 

 

- zapewniała Magdalena Czarnocka-Kaptur.
 

 

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.