Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Stefan Rembelski zarejestrował swój komitet. Chce "uczynić Elbląg znów wielkim"

11.02.2024, 11:14:00
Stefan Rembelski zarejestrował swój komitet. Chce "uczynić Elbląg znów wielkim"

Naszą naczelną dewizą jest, aby nie wydawać więcej pieniędzy, niż miasto jest w stanie pozyskać do budżetu. Kiedyś już to przerabialiśmy i dziś stan zadłużenia miasta jest największą bolączką - mówi Stefan Rembelski, który w nadchodzących wyborach samorządowych zamierza walczyć o fotel prezydenta Elbląga. Dziś (8 lutego) zarejestrował swój komitet.

 
Kolejny komitet wyborczy został dziś, 8 lutego, zgłoszony w elbląskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Swój start w wyborach samorządowych 2024 na stanowisko prezydenta Elbląga potwierdził Stefan Rembelski.


 

Otrzymaliśmy postanowienie odnośnie do zarejestrowania Komitetu Wyborczego Wyborców Stefana Rembelskiego pod nazwą skróconą Mega Elbląg, jej dalsza część to: "Uczyńmy Elbląg znowu wielkim". Ta nazwa sama już wskazuje cel, jaki komitet sobie przyjął. Wystartujemy w wyborach do rady miasta, ja będę kandydował na prezydenta Elbląga. Chcemy to uczynić w sposób odpowiedzialny

 

 

- mówił Stefan Rembelski, w czwartek (8 lutego), podczas briefingu prasowego.


 
- Kampanie wyborcze mają to do siebie, że pojawiają się gruszki na wierzbie, różne śliwki. Czas, szybko weryfikuje, że to są robaczywki. Wszystkie formacje polityczne karmią nas populizmem w czasie kampanii wyborczych. To są puste obietnice, często bardzo cyniczne. Doświadczaliśmy tego podczas poprzedniej kampanii w Elblągu, gdzie padły zapewnienia, że ciepło będzie 20 proc. tańsze, a dziś okazuje się, że jest 80 proc. droższe, a spółka komunalna jest, delikatnie mówiąc, w złym stanie. (...) Nie będziemy składać pustych obietnic. Nie jest to taktyka wyborcza polegająca na zgłaszaniu rzeczy, które są atrakcyjne, ale nierealne. Nie będziemy się posługiwać tak cyniczną metodą nabierania elblążan. Mieszkamy tutaj, żyjemy, spotykamy się na ulicach. Nie możemy siebie w ten sposób traktować. Musimy się traktować poważnie

 

 

- podkreślił.


Stefan Rembelski zaapelował również do pozostałych kandydatów, zwłaszcza tych, którzy pracują w instytucjach związanych z miastem, aby "na czas kampanii wyborczej wzięli urlop, aby było jasne, czy są w pracy za pieniądze podatnika, czy w trakcie kampanii wyborczej, którą finansują ze środków komitetu wyborczego".


Przypomnijmy. Stefan Rembelski już kilkakrotnie, z ramienia różnych partii i ugrupowań, startował w wyborach, również na prezydenta Elbląga. Tym razem zamierza być kandydatem niezależnym. - Nie boję się łatek, w jakimkolwiek sensie. Wszystko, co robiłem publicznie, nigdy nie było podyktowane stanowiskiem, nigdy nie zasiadałem w żadnej radzie nadzorczej, zawsze robiłem wszystko społecznie, dla zaspokojenia własnej pasji pracy publicznej i dla mieszkańców - odpowiadał dziś na pytania dziennikarzy.

Warto dodać, że w 2023 roku Stefan Rembelski podjął nieudaną próbę (nie zebrał potrzebnej liczby podpisów) zorganizowania referendum w sprawie odwołania prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz rady miejskiej. Przy tej okazji mówił, że nie zamierza ponownie startować w wyborach samorządowych. Co sprawiło, że zmienił zdanie?


 

Czas, kiedy zbieraliśmy podpisy, był czasem pewnego doświadczenia, w tamtej sytuacji wszystkie siły polityczne w Elblągu stanęły murem za prezydentem i radą miasta. Od tego momentu minęło półtora roku i nadal uprawniona jest moja krytyka w stosunku do tych dwóch organów, czyli prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego, jak i rady miasta, która przez całą kadencję raczej była radą niemą. Skłoniło mnie do tego, aby postawić taką alternatywę i jako, niezależny, bezpartyjny komitet złożony z mieszkańców włączyć się do tej walki o zmiany w Elblągu. Zdecydowano, żebym ja stanął na czele tego komitetu i oddaję się do dyspozycji tych osób, które będą tę pracę ze mną wykonywały

 

 

- mówił Stefan Rembelski.

- To elblążanie zdecydują, kogo obdarzą zaufaniem. Myślę, że wprowadzimy radnych do rady miasta i będziemy chcieli walczyć o drugą turę. Taki jest plan - dodał.

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.