Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Alina, Aneta, Justyna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydencie Wróblewski - Urząd Miasta w Elblągu to nie pana prywatny folwark!

01.12.2023, 11:00:00
Prezydencie Wróblewski - Urząd Miasta w Elblągu to nie pana prywatny folwark!

Dlaczego Prezydent Elbląga znowu izoluje naszą redakcję i naszych czytelników od informacji? Szykany, które od blisko roku kieruje do nas Witold Wróblewski są bezpodstawne, niezrozumiałe i podszyte małostkowością. Takie postępowanie prezydenta Wróblewskiego jest niegodne zajmowanego przez niego urzędu. Nie godzimy się na jawne ignorowanie naszych czytelników! Ciekawe czy takie postępowanie wobec mediów to nowa strategia Trzeciej Drogi? A może Platformy Obywatelskiej, z którą Prezydent Wróblewski od lat jest w koalicji? Czy te partie popierają postępowanie Witolda Wróblewskiego, który Urząd Miasta traktuje jak swój prywatny folwark?


Od prawie 20 lat info.elblag.pl trafia do dużej części elblążan. Dlaczego zatem (i na jakiej podstawie) nasza redakcja nie jest już powiadamiana o konferencjach prasowych organizowanych przez Urząd Miasta Elbląg?Przypominamy panu Prezydentowi Wróblewskiemu, że dopóki piastuje ten urząd wciąż jest organem państwowym podlegającym zarówno Konstytucji RP, jak i ustawom „Prawo prasowe” oraz „O dostępie do informacji publicznej”. Urząd Miasta w Elblągu to nie pana prywatny folwark!Zgodnie z Konstytucją RP oraz ustawą „Prawo prasowe” : Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej. Art. 2. Organy państwowe zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej stwarzają prasie warunki niezbędne do wykonywania jej funkcji i zadań, w tym również umożliwiające działalność redakcjom dzienników i czasopism zróżnicowanych pod względem programu, zakresu tematycznego i prezentowanych postaw.Konferencja prasowa, jak sama nazwa wskazuje, to wydarzenie medialne, podczas którego zwołujący (w tym wypadku Urząd Miasta) przekazuje istotne informacje, które chce nagłośnić. Innymi słowy podczas konferencji prasowej UM za pośrednictwem mediów informuje mieszkańców o planach i zamierzeniach włodarzy, które elblążan dotyczą.
Zarówno redakcji info.elblag.pl, jak i naszym czytelnikom przysługuje prawo dostępu do informacji publicznej, określone w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, która w art. 1.1. wyjaśnia, że „każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu (…)”
W kwietniu 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Podobno Witold Wróblewski szykuje się do objęcie stanowiska wojewody warmińsko-mazurskiego. Czy to oznacza, że nie zależy mu już na informowaniu jak największej ilości elblążan o swoich poczynaniach?Witold Wróblewski siedział w pierwszym rzędzie podczas spotkania Donalda Tuska z elblążanami. Wraz z kandydatami PO do Sejmu i Senatu Prezydent naszego miasta okazywał wsparcie liderowi PO. Ciekawe czy Donald Tusk popierałby zachowanie, które nie godzi się żadnemu urzędnikowi, a tym bardziej włodarzowi miasta. A może Władysław Kosinika-Kamysz (lider PSL-u, z którego wywodzi się Witold Wróblewski) wspiera takie traktowanie mediów?Taka postawa Prezydenta Wróblewskiego nie napawa optymizmem na przyszłość. Jeśli jest w stanie podejmować takie decyzje, to co jeszcze może zrobić, jeśli coś lub ktoś mu się nie spodoba?
 

Prezydencie Wróblewski - Urząd Miasta w Elblągu to nie pana prywatny folwark!

 

Z poważaniem
Wydawca info.elblag.pl
Mirosław Gajek

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.