Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Stypendia sportowe są bardzo niskie. Mistrz Europy miesięcznie otrzymuje 294 zł

29.11.2023, 18:29:00
Elbląg: Stypendia sportowe są bardzo niskie. Mistrz Europy miesięcznie otrzymuje 294 zł

Podczas czwartkowej (23.11.) konferencji prasowej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski starał się przekonać dziennikarzy, że oszczędności nie szuka w sporcie. Czy tak to odbiera środowisko sportowe?

 

 

 

Mamy przeznaczone, jeśli chodzi o sport, 25 mln zł. W większości kierowany jest na sport młodzieżowy. Samorząd jest zobowiązany rozwijać sport młodzieżowy. Sport komercyjny, seniorski to nie jest obowiązek samorządu

– mówił Witold Wróblewski.

 O komentarz zwróciliśmy się do prezesa i trenera UKS Silvant Kajak Elbląg Wojciecha Załuskiego. - Zgadzamy się, że priorytetem jest sport dzieci i młodzieży. Jako środowisko sportowe jesteśmy pod ogromnym wrażeniem funkcjonowania i organizacji miejskiego ośrodka sportu i rekreacji. Jako środowisko na pewno - co należy podkreślić - jesteśmy wdzięczni za bezpłatne udostępnienie obiektów na potrzeby treningów naszych zawodników – zapewniał. -
 

 

Natomiast z kwoty 25 mln zł przeznaczonej na sport, realna kwota, która trafia do klubów z dwóch największych konkursów to ok. 2 mln zł do podziału na wszystkie stowarzyszenia

– dodał Wojciech Załuski.Prezes podkreślał, że „kluby sportowe to nie komercja”. - Jeśli mamy ambicje wychować w Elblągu zawodników liczących się na arenie międzynarodowej, żebyśmy mogli być z nich dumni tak samo jak z naszej ikony Pani Heleny Pilejczyk, czy żeby z Elbląga nie uciekali tacy zawodnicy jak Kacper Lewalski - wielki talent lekkoatletyczny - bezpośrednia pomoc powinna być zwiększona – zauważa Wojciech Załuski.

 

 

Jeśli chodzi o wątek finansowania sportu seniorskiego, kontrowersje budził fakt finansowania jednej z drużyn kwotą ponad 500 tys. zł z ok. 900 tys. zł. Natomiast klub, który w swoich szeregach posiada Mistrza Europy czy sześciu Reprezentantów Polski dyscypliny olimpijskiej otrzymuje 15 - krotnie mniej. W naszym przekonaniu należy się nad tym pochylić przy rozstrzyganiu następnego konkursu

– podkreślił Wojciech Załuski.

 Wojciech Załuski zwrócił uwagę także na wysokość stypendiów sportowych. - Według środowiska są one bardzo niskie – przyznał. - Przykład Mistrza Europy Adriana Durmy - otrzymuje stypendium na rękę w kwocie 505 zł miesięcznie na okres siedmiu miesięcy. W skali roku to miesięczna kwota 294 zł.
 

 

Natomiast młodzieżowy mistrz Polski konkurencji olimpijskiej otrzymuje na rękę 362 zł przez okres siedmiu miesięcy, co w skali roku miesięcznie wynosi 211 zł. Stwierdzamy, że jest to znikoma motywacja dla elbląskich zawodników, którzy poświęcają dziennie ok. 5 godzin na dwie jednostki treningowe i którzy powinni być dumą miasta. Pan Dyrektor Arkadiusz Kolpert podczas konferencji zaznaczył, iż kwota ta ma ulec zwiększeniu, ale w naszej opinii zwiększenie o 30-40% to dalej jest to kwota kompletnie niewystarczająca na jakiekolwiek potrzeby tych zawodników, którzy muszą zadbać o odpowiednią dietę, suplementację czy opiekę lekarską

– zaznaczył Wojciech Załuski.


 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.