Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Maja, Czwartek, Iwona, Michal, Dezyriusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Za nami Koncert Donacyjny. Stypendium ETK otrzymał Miłosz Janiak

20.11.2023, 20:05:00
 Za nami Koncert Donacyjny. Stypendium ETK otrzymał Miłosz Janiak
Fot. Agnieszka Klatt

Kto tym razem został laureatem programu stypendialnego „Promocje” i na co przeznaczy otrzymane środki? Tego dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszego (20.11.) Koncertu Donacyjnego. - Z przyjemnością ogłaszam, że stypendium otrzymał Miłosz Janiak – młody, zdolny elblążanin – mówiła Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

 

 Tegorocznym stypendystą Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego został 28-letni Miłosz Janiak. Stypendium pozwoli mu na dokończenie projektu „Magnificat”. - Stypendium przeznaczane jest nie za to, co było, a na to, co będzie – wyjaśniała Teresa Wojcinowicz.Miłosz Janiak skończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu. W 2016 r. założył Elbląski Chór Kameralny.
 

 

W ubiegłym roku narodził się pomysł, żeby zrobić zamówienie kompozytorskie. Przygotowała je i zrealizowała elblążanka Magdalena Garbecka, która wygrała konkurs na hejnał tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku. Teraz przyszedł czas na realizację drugiej części projektu, czyli przygotowanie chóru i trzeciej części - koncert. Na ten cel Miłosz Janiak otrzymał stypendium

 

 

– wyjaśniała Terasa Wojcinowicz.

 Dodatkowo dla artystów biorących udział w projekcie mają się odbyć warsztaty. - Warsztaty mają poprowadzić wybitni specjaliście od emisji głosu – dodała Teresa Wojcinowicz. - A na przełomie maja i czerwca w Elblągu odbędzie się koncert.

 


Stypendium wynosi 9 tys. zł. – Miłosz to człowiek pracujący. Jest pedagogiem. Niestety nie przewie zajęć i nie zostawi młodzieży, żeby uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości. W jego imieniu stypendium odebrała p. Ewa Garbecka, która jest chórzystką Elbląskiego Chóru Kameralnego. Miłosz podkreśla, że te pieniądze nie są dla niego, tylko dla chóru, na cele związane z jego rozwojem – podkreśliła Teresa Wojcinowicz.

 Uczestnicy dzisiejszej uroczystości mieli okazję usłyszeć jedne z najciekawszych utworów musicalowo-operetkowych w interpretacji niezwykle zdolnej Joanny Nawrot (sopran) oraz tria smyczkowego „MEZZO” w składzie: Tomasz Kaczor (skrzypce), Patryk Purzycki (altówka), Jakub Grzelachowski (wiolonczela).

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Za nami Koncert Donacyjny. Stypendium ETK otrzymał Miłosz Janiak ( zdjęć 24 )
Dodano: 2023-11-20 | Fot. Agnieszka Klatt

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.