Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Piątek, Natalia, Blanka, Eligiusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Witold Wróblewski zostanie wojewodą? Weź udział w naszej ankiecie

19.11.2023, 20:00:00
Witold Wróblewski zostanie wojewodą? Weź udział w naszej ankiecie

Wyniki wyborów parlamentarnych wymusiły zmiany na stanowiskach marszałka oraz wojewody warmińsko - mazurskiego. Politycy dotychczasowo zajmujący te stanowiska zdobyli mandaty w Sejmie i Senacie. Nowy marszałek został już wybrany. Kto zostanie wojewodą?
 W październikowych wyborach dotychczasowy marszałek naszego województwa Gustaw Marek Brzezin (Polskie Stronnictwo Ludowe) wywalczył mandat senatora. Startując z listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 85 (ostródzkim) osiągnął najwyższy wynik - 73 391 głosów (49,06 proc.).Jego miejsce w zarządzie województwa zajął dotychczasowy wicemarszałek Marcin Kuchcińskiego, którego na to stanowisko rekomendował klub Platformy Obywatelskiej. Radni Prawa i Sprawiedliwości w roli marszałka widzieli Bożennę Ulewicz.


W tajnym głosowaniu Marcin Kuchciński otrzymał 19 głosów, a Bożenna Ulewicz 11 głosów.Podobna sytuacja ma miejsce w Urzędzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dotychczasowy wojewoda Artur Chojecki, który pełnił tę funkcję od grudnia 2015 roku, w ostatnich wyborach do Sejmu startował z drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Mandat otrzymał zdobywając 17 418 głosów.


Artur Chojecki złożył rezygnację ze stanowiska wojewody, a jego obowiązki jak na razie przejął wicewojewoda Piotr Opaczewski. Czy tak zostanie?


Jak się dowiedzieliśmy, na stanowisko wojewody jest dwóch kandydatów. Jednym z nich jest obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Drugi również jest z PSL-u, ale z naszych informacji wynika, że to właśnie Witold Wróblewski szykowany jest do roli wojewody.


Kadencja Prezydenta Elbląga kończy się w 2024 r. W tym samym roku Witold Wróblewski osiągnie wiek emerytalny. Na pewno ten fakt nie jest bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji o dalszej karierze politycznej.
 

 

Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy Witold Wróblewski powinien zostać wojewodą? Głosować w naszej ankiecie można od niedzieli, 19 listopada, do piątku, 24 listopada, do godz. 10.00.
 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.