Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Piątek, Natalia, Blanka, Eligiusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Przybywa chorych na Covid-19. Szpital wprowadził obostrzenia dla odwiedzających

16.11.2023, 15:28:00
Elbląg: Przybywa chorych na Covid-19. Szpital wprowadził obostrzenia dla odwiedzających

Sezon infekcyjny się rozkręca, w kolejce do lekarzy pierwszego kontaktu panuje coraz większy tłok. Oprócz zwykłego przeziębienia elblążanie zmagają się również z koronawirusem. Liczba chorych Covid-19 rośnie.

 

 


W przychodniach przybywa pacjentów, którzy zgłaszają się z objawami grypy, koronawirusa, czy zwykłego przeziębienia. Jak sytuacja wygląda w Elblągu? Według danych lokalnego sanepidu w ostatnich miesiącach nie było u nas ani jednego przypadku zachorowania na grypę - szczyt zachorowań na grypę przypadnie na przełom grudnia i stycznia, więc wtedy statystyki mogą się zmienić. Jeśli chodzi o koronawirusa, sytuacja wygląda inaczej. Pandemia oficjalnie się skończyła, ale nie oznacza to, że pożegnaliśmy koronawirusa na zawsze. Obecnie w mieście przybywa przypadków Covid-19.

 

 

 

We wrześniu odnotowano 33 zakażenia koronawirusem. W październiku było ich 88. W listopadzie mamy już 137 przypadków zachorowań na Covid-19

 

- informuje Anna Kozłowska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

 

 


W związku ze wzrostem zachorowań część szpitali decyduje się na wprowadzenie obostrzeń dotyczących odwiedzin. Od początku listopada obowiązują one m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. "Mając na względzie zagrożenie epidemiczne oraz bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów" wprowadził on ograniczenie liczby odwiedzających do jednego gościa, a czas wizyty do maksymalnie 2 godzin. Co najważniejsze odwiedzający muszą być zdrowi. Szpital dodatkowo zaleca, aby nosili maseczki ochronne.

 

 

 

Odwiedziny u pacjentów WSZ w dni powszednie, dni świąteczne i wolne od pracy odwiedziny odbywają się od 12 do 14 i od 16 do 18. W poszanowaniu praw pacjenta dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby u pacjenta (bez objawów infekcyjnych) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału. W przypadkach wyjątkowych, a takim jest między innymi ostatnie pożegnanie pacjenta z osobą bliską, dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału

 

- informuje szpital.

 

 

 

Warto dodać, że w sezonie infekcyjnym z bezpłatnego z bezpłatnych szczepień przeciw grypie mogą skorzystać dzieci od ukończenia 6 miesiąca życia do 18 roku życia, osoby 65+ oraz kobiety w ciąży. Z kolei osoby dorosłe w wieku 18-64 lata mogą skorzystać z 50-procentowej refundacji.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.