Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Września, Środa, Damian, Wincenty, Kosma

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Brutalne morderstwo przy ul. Okulickiego. Co dzieje się w tej sprawie?

07.09.2023, 17:16:00
Elbląg: Brutalne morderstwo przy ul. Okulickiego. Co dzieje się w tej sprawie?

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa 43-latki przy ul. Okulickiego. Zdaniem prokuratury zabójcą jest Rafał N. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

 

Do okrutnej zbrodni doszło w ubiegłym roku na osiedlu Zawada. 20 września w jednym z mieszkań przy ul. Okulickiego znaleziono zwłoki 43-latki. Ciało kobiety odkrył jej 9-letni syn. Tego samego dnia zatrzymano 29-letniego wówczas Rafała N., pracownika jednej z elbląskich firm kurierskich. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

 

 

Śledczy zakończyli już postępowanie w tej sprawie. Akt oskarżenia przeciwko Rafałowi N. skierowany został do Sądu Rejonowego w Elblągu.

 

 

 

Akt oskarżenia wpłynął do sądu 1 września. Rafał N. został oskarżony o czyn z art. 148, paragraf 2, punkt 2 i punkt 3 Kodeksu karnego (kto zabija człowieka: w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności - przyp. red.), w zbiegu z artykułem 280 par. 2 kk. Nie wyznaczono jeszcze terminu pierwszej rozprawy. Sędzia referent obecnie zapoznaje się z aktami sprawy

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

 

 

Rafał N. na etapie postępowania prokuratury przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Zbrodnia, o którą jest oskarżony, była bardzo brutalna.

 

 

 

Charakter czynu jest bardzo drastyczny. Szczegóły nie nadają się do publikacji. Do zgonu doszło w wyniku zadania kilkunastu ciosów ostrym narzędziem. Ciosy zostały zadane w okolicy głowy i górnej części ciała

- mówił jeszcze w trakcie postępowania prowadzonego przez prokuraturę Sławomir Karmowski z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.