Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Września, Środa, Damian, Wincenty, Kosma

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Leonard Krasulski liderem „elbląskiej” listy PiS. Za nim Teresa Wilk i Andrzej Śliwka?

31.08.2023, 20:00:00
Leonard Krasulski liderem „elbląskiej” listy PiS. Za nim Teresa Wilk i Andrzej Śliwka?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

To już pewne. Z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim startować do Sejmu będzie poseł Leonard Krasulski. Kto zajmie kolejne miejsca na liście?Nazwiska „jedynek" na listach PiS ogłoszono dziś (31 sierpnia) w siedzibie partii w Warszawie. Liderami zostali m. in. Mateusz Morawiecki (Lista nr 31 – Katowice), Zbigniew Ziobro (Lista nr 23 – Rzeszów), Mariusz Błaszczak (Lista nr 20 - Warszawa II), Przemysław Czarnek (Lista nr 6 – Lublin), Paweł Kukiz (Lista nr 21 – Opole) czy Mariusz Kamiński (Lista nr 7 – Chełm).


Dla niektórych zaskoczeniem okazał się obecny Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński, który został liderem listy olsztyńskiej.


Okazało się również, że Jarosław Kaczyński jest liderem listy nr 33 (Kielce), a nie jak sugerowały w ostatnim czasie niektóre media, listy nr 34 (Elbląg). „Jedynką” w naszym okręgu został poseł PiS Leonard Krasuski.


 

Wydaje nam się, że jest to wybór najlepszy z możliwych. Mamy na pierwszych miejsca osoby o różnych życiorysach, w różnym wieku, z różnych grup społecznych. Jesteśmy partią polską. Reprezentujemy cały przekrój polskiego społeczeństwa oraz wspólną wszystkim ideę – budowy w Polsce ustroju efektywnego, zapewniającego naszej ojczyźnie szybki rozwój i szybkie dogonienie bogatszych państw Europy, ten proces trwa, ale jeszcze nie został on zrealizowany oraz ustroju sprawiedliwego

 

 

– mówił dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński.W sobotę (2 września) nastąpić ma prezentacją pełnych list PiS. Kto znajdzie się na „elbląskiej”? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy drugą pozycją ma zająć Teresa Wilk – żona śp. posła PiS Jerzego Wilka, która była asystentką prezesa Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten był senatorem z Elbląga. Działaczka Porozumienia Centrum oraz Prawa i Sprawiedliwości od początki ich istnienia. Teresa Wilk zawodowo zajmowała polityką społeczną, a w szczególności rodzinami i osobami niepełnosprawnymi.


Natomiast z trzeciego miejsca miałby startować obecny Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka. Z Ministerstwem Aktywów Państwowych związany od początku istnienia resortu. Pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie nadzorował strategiczne spółki skarbu państwa. Wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Ile w tym prawdy okaże się już niebawem.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.