Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Kwietnia, Niedziela, Anzelm, Bartosz, Feliks

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zmarł Andrzej Sylwestrzak, wieloletni dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych AMiSNS

15.05.2023, 12:57:00
Zmarł Andrzej Sylwestrzak, wieloletni dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych AMiSNS
Źródło:https://www.facebook.com/AMiSNSElblag

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 9 maja 2023 r. zmarł prof. dr hab. Andrzej Sylwestrzak wieloletni Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych.

 


Straciliśmy wybitnego profesora, naukowca, dydaktyka, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, cenionego przez współpracowników oraz studentów, który zarażając swoim optymizmem i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, w każdym pozostawił ślad. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 


Prof. dr hab. Andrzej Sylwestrzak w 1964 roku  ukończył studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i na kolejnych dziesięć lat związał się zawodowo z tamtejszym Wydziałem Prawa i Administracji, na początku jako  asystent, a następnie jako adiunkt (od 1968 roku). W  1967 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych (za rozprawę doktorską pt. "Jan Jakub Rousseau i Gabriel Bonnot de Mably o ustroju Polski w XVIII w." przygotowaną pod kierunkiem prof. Andrzeja Burdy), a następnie w roku 1973 uzyskał habilitację rozprawą dotyczącą struktury aparatu państwowego w ówczesnym ustroju państw Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej. Od tegoż roku związał się z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, od 1986 kierował Katedrą Historii Państwa i Prawa Polskiego. W 1989 r. został profesorem nadzwyczajnym, a w 1994 r. uzyskał tytuł naukowy profesora zwyczajnego nauk prawnych. Przez wiele lat był związany z wieloma ośrodkami naukowymi takimi jak Uniwersytet Gdański, Wyższa Szkoła Pedagogiczna oraz  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski pełniąc rolę dziekana, prodziekana i kierownika Katedr. W latach 2004 – 2021 na stałe związał się z Akademią Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych (wcześniej Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna w Elblągu), pełniąc nieprzerwanie w tym okresie funkcję Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. 

 


Jego zainteresowania naukowe obejmowały historię doktryn politycznych i prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem myśli politycznej epoki Oświecenia oraz doktryny podziału władzy, historię instytucji kontrolnych w Polsce, szczególnie pozycję Najwyższej Izby Kontroli w II i III Rzeczypospolitej, a także kontrolę w Unii Europejskiej. Był autorem przeszło trzystu publikacji naukowych i dydaktycznych, w tym wielokrotnie wznawianego podręcznika "Historia doktryn politycznych  i prawnych". Wypromował 24 doktorów nauk prawnych.

 

Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składa Rektor z Całą Społecznością Akademicką AMiSNS.

 


Msza św. żałobna zostanie odprawiona 17 maja 2023 r., o godz. 11:00 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca  w Gdyni Wielkim Kacku przy ul. Źródło Marii 14A. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się tego samego dnia o godz. 13:00 na Cmentarzu Komunalnym Gdańsk Srebrzysko.

 

Źródło: AMiSNS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.