Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Najwyższa emerytura na Warmii i Mazurach wynosi 16,2 tys. zł

13.05.2023, 16:54:00
Najwyższa emerytura na Warmii i Mazurach wynosi 16,2 tys. zł

Przeciętna emerytura w kraju to obecnie około 3 tys. zł brutto. Najwyższa emerytura w województwie warmińsko-mazurskim to ponad 16 tys. zł, jednak nie jest to rekord. Najwyższa emerytura w kraju to 43 tys. Otrzymuje ją mieszkaniec województwa śląskiego.

 


Emerytura wypłacana na Śląsku jest najwyższą w kraju. Jednak w naszym kraju nie brakuje osób, których świadczenie przekracza kilkanaście tysięcy, czy nawet 20 tys. lub 30 tys. zł. Kolejnymi rekordowymi szczęśliwcami z wysokimi uposażeniami emerytalnymi są: mieszkaniec Warszawy, którego świadczenie przekracza 36 tys. zł, klient Oddziału ZUS w Poznaniu z emeryturą w wysokości bliską 32 tys. zł, czy kobieta, której emeryturę wypłaca bydgoski ZUS, w wysokości ponad 30 tys. zł.

 


Rekordy wojewódzkie

 

Jeśli chodzi o dane dla województwa warmińsko-mazurskiego to rekordzista, po marcowej waloryzacji, otrzymuje emeryturę w wysokości ponad 16,2 tys. zł. Mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 69 lat i 11 miesięcy i ma za sobą przepracowane 49 lat 3 m-ce 19 dni. Jego okresy nieskładkowe to jedynie 5 miesięcy i 5 dni. W Oddziale w Olsztynie najwyższe świadczenie wynosi 15,7 tys. zł. Pobiera je Pan, który ma okres składkowy 51 lat,6 m-cy i 5 dni a nieskładkowy to jedynie 1 m-c i 22 dni

– informuje Anna Grabowska, regionalna rzeczniczka prasowa w województwie warmińsko-mazurskim.

 


Jaki jest przepis na wysokie świadczenie?

 

Wniosek z tego jest jeden: dłuższa praca się opłaca, bo im dłużej będziemy pracować przed przejściem na emeryturę, tym więcej odprowadzimy składek. Z każdym rokiem dojdą też kolejne waloryzacje składek i kapitału początkowego, a więc podstawa obliczenia emerytury wzrośnie. Oczywiście ważne też są zarobki. Im wyższe zarobki, tym wyższe składki i w konsekwencji wyższa emerytura. Ponadto późniejsze przejście na emeryturę daje nam, że statystycznie średnie dalsze trwanie życia ulegnie zmniejszeniu. Zatem podstawę obliczenia emerytury będziemy dzielić przez mniejszą liczbę miesięcy, co daje nam wyższy emeryturę

– tłumaczy Anna Grabowska

 


Najniższe świadczenie w województwie

 

Najniższe świadczenie na Warmii i Mazurach wynosi 0,22 zł i wypłaca je olsztyński Oddział ZUS. Otrzymuje kobieta, która ma tylko 10 dni opłacanych składek

– dodaje rzeczniczka

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.