Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Alina, Aneta, Justyna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Manewry wojskowe na Mierzei Wiślanej. "To pierwsze takie ćwiczenia w rejonie przekopu"

30.03.2023, 07:12:00
Manewry wojskowe na Mierzei Wiślanej. "To pierwsze takie ćwiczenia w rejonie przekopu"
Fot. 16. PDZ/Źródło:https://www.facebook.com/16DZOlsztyn/?locale=ky_KG

Kilka tysięcy żołnierzy bierze udział w manewrach wojskowych pod kryptonimem Zalew-23. - To największe ćwiczenia 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w tym roku i pierwsze w rejonie przekopu - mówi kpt. Karol Frankowski z 16. PDZ.

 

Manewry wojskowe, odbywające się m.in. w rejonie Mierzei Wiślanej, potrwają do końca marca. - Główny cel ćwiczenia to demonstracja zdolności pododdziałów i oddziałów 16. Dywizji Zmechanizowanej do odpowiedzi na zagrożenia o charakterze militarnym i niemilitarnym z morza, z wykorzystaniem nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną, w rejonie przygranicznym na Zalewie Wiślanym - informuje 16. PDZ. 

 

 

W ćwiczeniu uczestniczy 2,5 tys. żołnierzy z jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia SZ, WOT oraz sił sojuszniczych wchodzących w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO, informuje PAP. W ćwiczeniu zaangażowanych jest dodatkowo około 500 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego. 

 


Głównymi celami ćwiczenia będzie skuteczne prowadzenie działań w przypadku ataku terrorystycznego (odbicie zakładników), prowadzenie rozpoznania przez Marynarkę Wojenną na kierunku Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, prowadzenie działań demonstracyjnych na kierunku Zatoki Gdańskiej oraz działanie w sytuacji wystąpienia skażeń- głosi komunikat 16. Dywizji Zmechanizowanej.

 

To jedyne jak do tej pory takie ćwiczenia na Mierzei Wiślanej, czy w okolicy przekopu. Ich głównym elementem jest przeprawa przez Mierzeję. W scenariuszu mamy również ćwiczenia dotyczące odbicia zakładników i zajętych budynków, a także ewakuacji rannych z pola walki. Manewry rozpoczęły się 27 marca i potrwają do końca miesiąca

 

- mówi kpt. Karol Frankowski z 16. Dywizji 

 

Żołnierze będą trenowali nie tylko na terenie Mierzei. Scenariusz ćwiczenia zakłada realizację zadań nie tylko na obszarze Mierzei Wiślanej, ale również na Przykoszarowym Placu Ćwiczeń Modrzewinie, 22 Bazie Lotniczej w Malborku oraz Porcie Wojennym w Gdyni.

 

- Ćwiczeniom towarzyszą również pokazy sprzętu wojskowego. W poprzednich dniach zorganizowano je w Sztutowie i Jantarze. W czwartek, 30 marca, taki pokaz odbędzie się w Krynicy Morskiej - dodaje kpt. Karol Frankowski. 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.