Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Alina, Aneta, Justyna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Tymczasowy areszt dla żołnierza podejrzanego o przestępstwo na tle seksualnym

13.03.2023, 21:18:00
Elbląg: Tymczasowy areszt dla żołnierza podejrzanego o przestępstwo na tle seksualnym

Elbląska żandarmeria wojskowa zatrzymała żołnierza podejrzanego o popełnienie przestępstwa na tle seksualnym. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. 

 

O wydarzeniu poinformowała żandarmeria wojskowa w Elblągu. - Żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu w miniony weekend (4-5 marca - przyp. red.), po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstwa określonego w art. 197 kk i podjęciu natychmiastowych czynności, dokonali ustalenia i zatrzymania jego sprawcy. Przeprowadzone wspólnie z prokuraturą czynności procesowe i pozaprocesowe, pozwoliły na zebranie materiału dowodowego uzasadniającego podejrzenie popełniania przez zatrzymanego żołnierza przestępstwa i zastosowania przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - czytamy na profilu Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu na Facebooku.

 

 

 

 

Sprawą zajął się wydział ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe. Ostatecznie jednak zmieniono zarzut stawiany mężczyźnie. 

 

Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Żołnierzowi postawiono zarzut z art. 198 kodeksu karnego (seksualne wykorzystanie niepoczytalności lub bezradności)

 

 - informuje Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

Ofiarą mężczyzny, jak wynika z niepotwierdzonych oficjalnie informacji, najprawdopodobniej padła żołnierka. O szczegóły prowadzonego śledztwa zapytaliśmy Prokuraturę Okręgową w Gdańsku (dział do spraw wojskowych), kórej podlegają tego typu sprawy. Do tematu wrócimy. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.