Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Zabytek przy ul. Garbary zostanie sprzedany? Miasto kupiło go za 1 zł

07.03.2023, 10:00:00
Elbląg: Zabytek przy ul. Garbary zostanie sprzedany? Miasto kupiło go za 1 zł

Budynek przy ul. Garbary 30 Miasto kupiło za przysłowiową złotówkę od Skarbu Państwa. Teraz planuje sprzedaż zabytku. Decyzję w tej sprawie podejmą radni na sesji w najbliższy czwartek (9 marca).

 

Przypomnijmy. Nieruchomość przy ul. Garbary 30, w której kiedyś mieścił się elbląski oddział Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie, wraz z lokalem mieszkalnym przy ul. Pocztowej 3 Miasto kupiło do Skarbu Państwa za 1 zł plus VAT. To była transakcja wiązana, bo Ratusz jednocześnie, za tę samą cenę, sprzedał budynek przy ul. Czerniakowskiej 12, w którym znajduje się internat Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Uchwałę w tej sprawie Rada Miejska w Elblągu przyjęła w 2020 roku. Już wtedy planowano sprzedaż nowych nabytków. 

 

Na najbliższej sesji, 9 marca pod głosowanie radnych poddany zostanie projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości przy ul. Garbary 30.

 

Działka w całości zabudowana jest budynkiem biurowym, wpisanym do rejestru zabytków, o powierzchni użytkowej 906,11 m2. Stan techniczny budynku jest dobry, wymaga poniesienia nakładów na remont i modernizację. Przedmiotowa nieruchomość położona jest na obszarze, dla którego obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta w Elblągu, zmienionego uchwałą w sprawie zmiany fragmentów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta w Elblągu (uchwała nr XXIX/637/2010 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 24.06.2010 r.). Zgodnie z planem podstawowe przeznaczenie terenu to funkcja mieszkaniowa, z towarzyszącymi usługami nieuciążliwymi publicznymi i niepublicznymi, w szczególności handlowo – gastronomicznymi oraz biurowymi. W celu powiększenia miejskiej oferty inwestycyjnej, podjęcie uchwały jest uzasadnione

- czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

 

Na razie nie wiadomo ile Miasto będzie mogło zarobić na sprzedaży zabytku. Wartość rynkowa nieruchomości, ustalona zostanie przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie szacunkowym, po podjęciu przez Radę Miejską przedłożonego projektu uchwały.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.