Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Kwietnia, Sobota, Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

KAS i CBŚP rozbiły gang paliwowy

24.02.2023, 16:14:00
KAS i CBŚP rozbiły gang paliwowy

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która działała w obrocie paliwami. Zatrzymali 8 osób na terenie woj. pomorskiego. Straty budżetu państwa wynikające z procederu to blisko 350 tys. zł.

 

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) oraz policjanci z Zarządu w Olsztynie CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zatrzymali na terenie woj. pomorskiego 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej.
Zatrzymani podejrzani są o narażenie na uszczuplenie budżetu państwa z tytułu niezapłaconej  akcyzy i opłaty paliwowej w nielegalnym obrocie olejem napędowym.


Jak wynika, z ustaleń śledztwa, mechanizm przestępczy polegał na sprzedaży paliw płynnych bez opłaty wymaganych podatków.
Zgodnie z dokumentacją kupowany był olej smarowy, opałowy, bazowy lub inny i wprowadzany do obrotu jako pełnowartościowy olej napędowy.  Pomimo braku wymaganych koncesji,  towar sprzedawany był indywidualnym odbiorcom w pojemnikach typu mauzer, po zaniżonych stawkach, bez właściwej dokumentacji i z pominięciem obowiązku podatkowego.


Nielegalny handel maskowany był przez tworzenie nierzetelnej dokumentacji finansowo – księgowej. Wynikające z procederu uszczuplenia budżetu państwa oszacowano na blisko 350 tys. zł.


Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw karnych-skarbowych. Zabezpieczono dokumentację dotyczącą handlu i transportu produktów paliwowych.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.